Нагадаємо, Верховна Рада Україна прийняла закон про державну програму приватизації на 2012-2014 роки 13 січня. Програма передбачає надходження до держбюджету 50-70 млрд. грн. від приватизації держмайна у 2012-2014 роках. У результаті частка державного сектора в економіці має зменшитись до 25-30% ВВП.

Анонсуючи законопроект, Янукович зазначав, що цей документ стане основою для завершення процесу широкомасштабної приватизації. «Вважаю, що в державній власності повинен залишитися обмежений перелік підприємств, які забезпечують виконання державою своїх основних функцій і гарантують національну і економічну безпеку. Інші державні підприємства мають бути приватизовані», - наголосив В. Янукович. 

На сучасну систему приватизації нарікала і начальник регіонального відділення Фонду державного майна України у Львівській області Наталія Горлач. За її словами до приватизації у 2011р. пропонували малопривабливі об'єкти, тож із запропонованих торік 6 підприємств, роздержавили лише 2.

Крім того, Горлач розповіла, що у новому законі передбачена гнучка система купівлі держоб'єктів. «Нова програма приватизації передбачає зміну способу і різні варіанти пониження цін. Є варіант і пропонування об’єкту без встановлення стартової вартості і є процедура, яка передбачає встановлення якоїсь мінімальної ціни, а потім її зниження», - наголосила Горлач.

ІА "Вголос": НОВИНИ