Відповідний закон був прийнятий Верховною Радою України 9 грудня 2011 р., повідомляє «Інтерфакс-Україна».
Закон виключає норми, які зобов'язують страхувальника-роботодавця повертати страхові кошти, зараховані на окремий рахунок, до районної, міжрайонної, міської виконавчої дирекції відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у разі порушення проти такого страхувальника провадження у справі про банкрутство.
Крім того, запропоновано заборонити накладення арешту на окремий рахунок, відкритий для зарахування страхових коштів.
»Такі зміни суперечать конституційному принципу обов'язковості виконання судових рішень (ст.124 Конституції України), а отже, не забезпечують гарантій судового захисту прав людини, юридичних осіб. Питання щодо впливу на дотримання прав і свобод людини в Україні законів, якими встановлюються окремі преференції, мораторії, які роблять неможливим примусове виконання рішень судів, неодноразово піднімалося Європейським судом з прав людини. Європейський суд у своїх рішеннях відзначав неприпустимість такої практики», - відзначають у прес-службі глави держави.
За таких обставин президент запропонував парламенту відхилити закон України «Про внесення змін до статей 21 і 27 закону України» «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, необхідними для похорону».
ІА "Вголос": НОВИНИ