У загальних зборах взяли участь понад півсотні усиновителів, прийомних родин та представників дитячих будинків сімейного типу. Мета створення Асоціації – об’єднати зусилля усиновителів у вирішенні нагальних проблем, які стоять перед дитячими будинками сімейного типу, та напрацювати зміни до чинного законодавства у цій галузі.
 
Ініціатор створення «Асоціації - Моя родина» – лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк. Обіцянку створити її він дав три місяці тому під враженням від відвідування дитячого будинку сімейного типу родини Ярошів у Дублянах (Львівська область). Згідно зі статутом щойно створеної організації, вона має право на фінансову та господарську діяльність, створення підприємств та видавничу діяльність, може мати банківські рахунки, в тому числі в іноземній валюті.

Організація фінансується за рахунок членських внесків та спонсорських коштів.

«Дуже багато бізнесменів, дуже багато соціально відповідальних людей хотіли б допомогти. Асоціація  не повинна боротися з Міністерством, вони повинні спільно працювати, справедливо ділити бюджетний ресурс, справедливо виносити законопроекти, приймати спільні рішення, тому що Асоціація – орган, який незалежно, але спільно з Міністерством має виробляти політику», – відзначив Арсеній Яценюк на установчій конференції організації.

Про актуальність проблеми усиновлення розповіла директор Держдепартаменту Міністерства у справах, молоді та спорту Людмила Волинець. За її словами, сьогодні в Україні на вихованні у дитячих будинках сімейного типу перебуває 7201 дитина, а 3 роки тому лише близько тисячі дітей виховувалися у дитячих будинках сімейного типу або в прийомних родинах.

„До кінця цього року ми плануємо, що кількість таких дітей збільшиться до 8,5-9 тисяч”, – зазначила вона.

Основною перешкодою для всиновлення дитини, за її словами, є недосконалість чинного законодавства, яке не дозволяє всиновлювати дітей, що не мають статусу сиріт або статусу дітей, позбавлених батьківського піклування.

ІА "Вголос": НОВИНИ