ЛЬВІВ, 6 ЖОВТНЯ, PRESSTIME.COM.UA. – Міністр оборони України Юрій Єхануров звернувся до Прем’єр-міністра України та Міністра фінансів України з метою забезпечення розрахунків та недопущення подальших відключень частин, з’єднань та установ ЗС України від мереж енергопостачання
Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.

Як зазначається у зверненні, станом на 6 жовтня від мереж електропостачання відключено 64 військові містечка та від водопостачання 22 військові частини ЗСУ.

Головна причина відключення частин, з’єднань та установ Збройних Сил України від енергоносіїв полягає у заборгованості за вже спожиті комунальні послуги на загальну суму 50,4 мільйона гривень. Зокрема, борг минулих років - 1,2 млн. грн., за теплову енергію – 11,2 млн. грн.., водопостачання та водовідведення – 9,3 млн. грн., електричну енергію – 19,5 млн. грн., природний газ – 10,4 млн. грн.

Основною причиною неповних розрахунків з постачальними підприємствами за військові частини та установи ЗС України Єхануров називає зростання тарифів на оплату комунальних послуг та енергоносіїв для бюджетних установ у 2008 році.

Так, з початку 2008 року тарифи на природний газ зросли на 48%, на теплову енергію на 24%, на електроенергію на 27%, на послуги з водопостачання та водовідведення на 17%. При цьому, видатки Держбюджету на оплату енергоносіїв Міністерству оборони України не були збільшені.

Ще у червні поточного року для безперебійного забезпечення ЗСУ енергоносіями та комунальними послугами Міноборони звернулося до Кабміну щодо збільшення асигнувань на оплату енергоносіїв та комунальних послуг на 80,9 мільйона гривень та врахувати це при внесенні змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”. Проте, проектом цього закону Міноборони передбачено виділення додаткового фінансового ресурсу лише в сумі 34,8 млн. грн.

КМУ визначив схему взаєморозрахунків, згідно з якою військові частини мали розрахуватися за спожиту електроенергію. Але не дивлячись на те, що обленерго схвалили цю схему і на сьогодні вже оформлено та погоджено з постачальними підприємствами 120 протоколів на загальну суму 24,5 млн. грн., вона не знайшла підтримки в інших структурах. Зокрема керівництво ДК “Газ України” спільні протокольні рішення по електроенергії та водопостачанню не погоджує, а по тепловій енергії та природному газу протоколи розпочало погоджувати лише з 1 жовтня цього року.

З цієї причини розрахунки з постачальниками енергоносіїв та комунальних послуг у вересні місяці не здійснювалися, внаслідок чого зросла заборгованість військових частин і енергопостачальні підприємства почали відключення військові містечок від мереж енергопостачання.

На сьогодні ВАТ “Крименерго”, ВАТ “Запоріжжяобленерго”, ВАТ “АК Вінницяобленерго”, ВАТ ЕК “Житомиробленерго”, ВАТ “Хмельницькобленерго”, ВАТ ЕК “Чернігівобленерго”, ВАТ “ЕК Севастопольенерго”, ВАТ ЕК “Львівобленерго” та інші постачальники відключають військові частини від електромереж, у тому числі ті, які несуть бойове чергування.

ІА "Вголос": НОВИНИ