У Брюсселі пройшло перше слухання за санкційною процедурою проти Угорщини. Євросоюз звинувачує країну у послабленні демократії шляхом тиску на нацменшини та правозахисників, а також обмеження свободи преси, суддів і науковців.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Reuters.

Через рік після того, як Європарламент заявив, що дії прем’єр-міністра Віктора Орбана несуть «явний ризик серйозного порушення» основних цінностей ЄС, європейські міністри зустрілися в Брюсселі для першого офіційного слухання по Угорщині.

«ЄС багато в чому схожий на сім'ю. І в родині повинен бути загальний набір правил ... інакше це не може працювати. Верховенство права є основою для цього», - заявив австрійський міністр у справах  ЄС Александр Шалленберг.

Прем'єр-міністр Угорщини також розлютив ЄС своєю жорсткою антиімміграційного позицією і грубими кампаніями проти блоку з антисемітськими акцентами.

ЄС прагне зробити умовою для виділення своєї щедрої допомоги біднішим членам, таким як Угорщина і Польща, дотримання правопорядку та цінностей блоку.

«Коли ми говоримо про незалежність суддів, про свободу ЗМІ, коли ми говоримо про захист меншин, академічної свободи ... це нагадує нам про нашу ідентичність, про наші цінності», - сказала французька міністр Амелі де Моншалін.

Угорщина відкидає всю критику Євросоюзу. Угорська міністр юстиції Юдіт Варга зазначила, що очікує від інших членів неполітичного провадження процедури та справедливого розгляду.

За правилами Євросоюзу, до країни-члена ЄС можуть бути запроваджені різноманітні санкції, зокрема позбавлення права голосу в Раді ЄС, якщо буде встановлено, що країна порушила норми блоку.

Як писав «Вголос», МЗС України висловило протест Угорщині через заяви їхнього члена уряду.

ІА "Вголос": НОВИНИ