Кількість іммігрантів, які прибули у країни Європейського союзу в липні 2015 р., у три рази вища, ніж в тому ж місяці торік, повідомило агентство закордонних справ ЄС Frontex.

Це вже третій підряд рекордний місяць. А у червні кількість іммігрантів становила 70 000. На своїй інтернет сторінці Фронтекс підкреслює, що вперше, відколи проводить статистику, тобто з 2008 року, кількість біженців на кордонах ЄС за місяць перевищила 100 000.

Таким чином, протягом семи місяців цього року їх кількість сягнула 340 000, в той час як в той самий період 2014 р. було приблизно 123500 іммігрантів. Як підкреслив Frontex «це становить безпрецедентний тиск для органів прикордонного контролю у Греції, Італії та Угорщині».

Найбільша частка іммігрантів, повідомляє сайт www.radiopik.pl, які незаконно потрапляють до ЄС, є сирійці і афганці. Більшість з них втікають від нестабільності у своїх країнах, на першому місці з Туреччини до Греції.

«Це надзвичайна ситуація для Європи, яка вимагає від усіх держав-членів ЄС об’єднатися щоб допомоги владі тим країнам, які приймають біженців в масовому порядку на своїх кордонах», - сказав виконавчий директор організації Фабріс Лежері (Fabrice Leggeri). Він сказав, що Фронтекс просив від держав-членів додаткового обладнання і робочої сили для підтримки операцій в Греції та Угорщині. А минулого тижня на солідарності країн ЄС у справі «найбільшої міграційної кризи» від часів Другої світової війни апелював грецький політик, Європейський комісар з міграції та внутрішніх справ Дімітріс Аврамопулос.

Приплив мігрантів зріс як на середземноморському, так і на балканському напрямку. Близько 50 тисяч людей прибули на острови в Егейському морі, більшість з них висадилися на грецьких островах Лесбос, Хіос, Самос і Кос. Італійська влада нарахувала в липні 20 тисяч новоприбулих мігрантів, які тікали переважно з Еритреї та Нігерії через Лівію. Більше 34 тисяч біженців прибули в липні до Угорщини.

У першій половині цього року, наприклад, польські прикордонники затримали 2865 іноземних громадян (не з країн ЄС), які потрапили до Польщі незаконно. Їх стало на багато тисяч більше, ніж у той же період минулого року, коли їх було 1961. У свою чергу, впродовж 2014 року іммігрантів було близько 4300 осіб, наголошує інтернет-видання www.4.rp.pl.

Все частіше польські прикордонники затримують нелегальних іммігрантів, серед інших із Судану, Ефіопії, Іраку та Афганістану. Скажімо, до червня заарештовано 41 людина з Іраку, що в два рази більше, ніж у минулому році, і 32 пакистанців – на кільканадцять біженців більше. Прикордонники вважають, що нелегальних іммігрантів з країн далекого зарубіжжя буде більше, особливо в Угорщині, до якої прибували тисячі іммігрантів, тому угорці закрили свої кордони для них.

Емігранти з країн Близького Сходу і Африки добираються до Польщі в основному з Чехії та Литви (через внутрішню межу Європейського союзу), скориставшись тим, що там контроль проводиться тільки в прикордонному регіоні. Переважну більшість нелегальних іммігрантів у Польщі становлять українці – до червня затримано 1,8 тисяч осіб.

Наші співвітчизники приїжджають в основному заради роботи, залишаються у Польщі або прямують в Німеччину. Якщо іммігранти-українці  вирішать залишитися у Польщі, вони готують документи, щоб легалізувати своє перебування. Проте, зараз у Польщі залишається працювати небагато іноземців. У період з січня по липень 2014 р. було подано 3,2 тис. заявок на статус біженців, з них більше тисячі виявились громадянами України. У цьому році за цей же період зафіксовано 4,9 тис. заявок (1,5 тис. з них від українців).

Вікторія Боруцька, спеціально для «Вголосу»

ІА "Вголос": НОВИНИ