Юрій Кардашевський - член фракції БЮТ, голова постійної депутатської комісії  молодіжної політики, спорту та оздоровлення

Нещодавно місцева преса активно обговорювала спробу незаконної забудівлі дитячого майданчика на вулиці Лисенка у Львові. Яка позиція по цьому питанню профільної комісії і чи вдасться вберегти цей майданчик у центрі Львова від забудівлі?

Відповідь на Ваше запитання залежить перш за все від позиції виконавчої влади Львова. Мені ж ситуація з будівництвом на Лисенка чомусь нагадує ситуацію зі стадіоном "Торпедо". Депутати міськради з хорошими намірами виселяли підприємців з "Торпедо", надали їм ділянку на вул. Кукурудзяній, знаючи, що сам стадіон місто готуватиме під Євро-2012, а також, що там буде в майбутньому спортивна школа. Але з часом виявилося, що на нього вже давно були готові документи в іншого власника, тобто  стадіон вже давно проданий. Тобто, вийшло так, що нас банально використали не в інтерес громади, а для того, щоб хтось міг там будувався.

Проте для Львова, з його щільною забудовою та браком вільних земельних ділянок під будівництво, передусім в центральній частині міста, таки ситуації вже стали нормою. Тільки земельна ділянка стає цікавою для інвесторів – відразу починаються проблеми. Чи там дитячий садок, чи спортивна школа, чи якийсь соціальний проект.  Наприклад, сьогодні наша комісія прийняла до розгляду документи, згідно яких Школа лучників хоче закріпити за собою земельну ділянку на Цитаделі. Очевидно, спортсмени не цілком довіряють обіцянкам потенційних інвесторів, які планують розбудовувати цю частину міста, зберегти в майбутньому цю Школу.

Щодо Лисенка,14, то, наша комісія звернулася до органів виконавчої влади з проханням надати акт права власності на цю земельну ділянку та договір оренди. Однак остання до цього часу не надала нам цих документів. Отож чекаємо. Якщо в договорі оренди буде чітко вказано, що ця земельна ділянка була передана інвесторові під дитячий соціальний проект, а не під житлову багатоповерховку, то, на мій погляд, з'являється реальна підстава звертатися до суду і гарантія відновити з нього допомогою справедливість в цьому питанні.  

Мене тішить одне: громада на Лисенка зайняла активну позицію в питанні захисту дитячого майданчику. Вони звернулися з відповідними листами до всіх державних і правоохоронних структур. Тобто, вони йдуть грамотно правильним шляхом. Бо переважно громада побурчить-побурчить, бачить, що не вдається відстояти, і все закінчується. Ті ж взялися грамотно, юридично відстоювати територію майданчика як історичну пам’ятку, яка захищена законом, так соціальний проект, який мав бути для молоді.

Завершується 2009-й бюджетний рік. Чи вдалося комісії молоді і спорту виконати заплановане і яким було фінансування? Чи не постраждав цей напрямок роботи від фінансової кризи?

Поки що гроші є і зараз деякі проекти ще доробляються. Єдине, що я випустив з поля зору – молодіжне кредитування. Але зараз активно наздоганяю пропущене. Ми викликали представників молодіжного фонду на комісію, але вони чомусь не прийшли. А загалом, все робиться з затримкою. Люди не вірять, що будуть гроші, дехто призупиняє роботи.

Скільки вдалося цього року у Львові відкрити та відремонтувати дитячих майданчиків?

Цього року ще ніхто нічого не ремонтував, ніхто нічого не встановлював. Якщо майдани чи і відкриваються, то за спонсорські кошти. Я навіть подавав запит щодо нових майданчиків. Бо читаю у "Високому Замку" за серпень: «Майданчиків побільшало у Львові». Я запитав в міського голови, за рахунок яких коштів їх побільшало, минулорічних? А за закладені на цей рік гроші в бюджет ще ніхто нічого не встановив. Зараз тільки починаються роботи. Але ми, як завжди, дотягнемо до зими… У нас постійно все так робиться.

В пресі багато шуму наробила ініційована Вами акція визначення найкращого двірника Львова для поїздки за кордон... 

Справді, це я подав таку ідею… Я просто сів і поговорив з двірниками з ЖЕКу. Пробував з'ясувати, чому вони так погано працюють. Вони кажуть, що площі для прибирання їм додали, а грошей  - ні. Середня зарплата – 1000 грн. Інструментів відповідних не дали. А ми потребуємо чистоти, хоча самі її не дотримуємося. Мені хотілося підтримати двірників. Ставитися до них, як до людей.  Так от мені захотілося зробити приємне хоч одному двірнику. Перед тим, на День міста Львова я вніс кандидатуру найкращого паркувальника. Визначили дівчинку, яка стоїть в центрі, біля Макдональдса. Коли не проїжджаєш - у неї на обличчі завжди посмішка, завжди вона машину вміє поставити, вміє випустити. Мені схотілося,  щоб її відзначили. І на день міста їй дали грамоту від міського голови і пообіцяли премію.  Але вже приємно, що людину, яка так ставиться до своєї роботи, відзначили. Така ж ситуації з двірником. Ми хотіли її влітку відправити в Єгипет. Не вийшло, на жаль. Потім я попросив зробити міську раду їй візу для турпоїздки в Європу. Але знову щось не вийшло. Тоді я домовився з підприємцями зі свого округу. Вони ідею підтримали, але запропонували відправити її в Прагу чи Відень. І це класно. Нехай наш двірник поїде і подивиться, як все має бути. Це і  стимул, і приємно їй буде.

Тобто до цього часу ця поїздка ще не відбулася?

Я наразі  тільки взяв сертифікат у фірми, яка зобов’язується її протягом місяця чи двох відправити в тижневий тур Угорщиною і у Відень.  Це все за кошт спонсорів.  У неї 10 жовтня важливе родинне свято і ми домовилися, що вже після цієї події ми її відправимо.

Міська рада так і не доклалася до цієї акції?

Ні.  Але що цікаво, тільки прозвучала ця інформація – до мене почали дзвонити з усіх районних адміністрацій і повідомляти, що визначили в себе кращого двірника. Таке враження, що ніхто не хоче проявляти ініціативи.

А давайте визначимо кращого водія маршрутки у Львові?

Та можна. Але у нас в міськраді є транспортна комісія, інженерна, які повинні проявляти ініціативу. Не можу я все один тягнути. Є 90 депутатів. Якби кожен взяв на себе вирішення одного питання, на депутатів би дивилися по-іншому. Недавно я був на футбольному матчі у виправній колонії, потім спілкувався з тими хлопцями. І вони кажуть, що депутати з’являється тільки перед виборами. А ще вони розповіли про те, що вони терпіли, коли голосували за НУ і БЮТ на минулих виборах. Їх там так пресували! І зараз знову йдуть вибори і вони знову будуть під пресом. І хоч би хтось приїхав не перед виборами і привіз якісь книжки, ліки, спортивне знаряддя.

Якщо ми вже торкнулися теми виборів, то як це впливає на вашу роботу? Чи відчуваєте Ви наближення виборів?

У мене в партії є ділянка, за яку я відповідаю, є свої виборчі дільниці, які я повинен укомплектувати людьми. Особистих конкретних вказівок я ще не отримував. По настроях людей я бачу, що на у Львові багато буде голосів за Юлію Тимошенко. А загалом вибори будуть брудними, в хід підуть гроші, гречки, консерви, бо народом легше керувати, коли він голодний і коли кидаєш часом кістку. Це дуже неприємно.

Особисто на собі я теж відчув, що вибори починаються. В Інтернеті проїхалися по деяких депутатах, в тому числі по мені: «брав участь в кримінальних розборах, цікаво, під ким ходив?» Якщо комусь дійсно цікаво, то нехай спитає мене. Так, я брав участь в розборах. Час був такий. Тим більше, я був керівником охоронної структури. Але ніколи "ні під ким не ходив", ходив під  Богом. І сьогодні так є.

ІА "Вголос": НОВИНИ