Президент України Віктор Ющенко заявляє, що погоджується призупинити дію свого указу про розпуск парламенту від 2 квітня.

"Чи погоджується Президент призупинити указ? Хочу відверто сказати, що погоджується якщо проти цієї дії буде сформульований на визначений короткий період часу пакет політичних компромісів", - сказав Ющенко.

Він пояснив, що такий компроміс повинний припускати законодавчо закріплену неможливість створення коаліції за рахунок індивідуального входження депутатів.

"Іноді цю норму називають імперативним мандатом. Я висловлюся точніше, нам потрібно прийняти такий інструментарій, який би забезпечив необоротність подібних рецидивів", - сказав Президент.

У компромісному пакеті він назвав також новий закон про Кабінет Міністрів, закон про регламент Ради, закон про опозицію, законодавче закріплення Універсала національної єдності, а також внесення змін у закон про вибори.

Разом з тим, він як і раніше вважає основним способом врегулювання кризи є дострокові вибори.

"Ключовим, невід’ємним моментом врегулювання парламентської кризи в Україні є дострокові парламентські вибори. Це висновки які дають всім учасникам конфлікту зрозуміти неприпустимість порушення Конституції таким чином як це було зроблено", - сказав Президент.

Нагадаємо, 22-23 березня до парламентської коаліції ввійшли 11 народних депутатів із фракцій БЮТ та Наша Україна. Зокрема, 5 народних депутатів із фракції БЮТ: Олександр Ковтуненко, Олег Надоша, Володимир Ткаченко, Сергій Поліщук, Олександр Єдиний і 6 - із фракції Наша Україна: Анатолій Шкрибляк, Лев Гнатенко, Василь Гурєєв, Віктор Лещенко, Віталій Майко, Олексій Федун.

У зв’язку з цим ввечері 2 квітня Президент України Віктор Ющенко розпустив Верховну Раду України і призначив позачергові вибори парламенту на 27 травня. Відповідний указ Президента опубліковано в офіційному виданні Офіційний вісник Президента України.

У ніч на вівторок, 3 квітня, народні депутати коаліції Партії регіонів, Соцпартії і Компартії відмовилися підкорятися указу Президента, Верховна Рада звернулася до Конституційного суду з пропозицією розглянути питання про конституційність цього указу.

При цьому парламент прийняв постанову, котра заперечує урядові починати дії з організації і фінансуванню дострокових виборів у парламент, які Ющенко призначив на 27 травня.

Уночі Кабмін зібрався на термінове засідання. Члени уряду підтримали постанову парламенту, яка назвала указ про розпуск антиконституційним, і прийняли постанову про заходи для виконання цієї постанови. Документ підтримали всі члени уряду крім міністра закордонних справ Арсенія Яценюка і міністра оборони Анатолія Гриценка.

ІА "Вголос": НОВИНИ