Він зазначив, що в історії не було жодного випадку, коли дві мови об’єднали державу.
«Коли я їду по Одесі, «городі-герої» і там на кожному перехресті «одна страна – два языка», то ви знаєте, такого брєду немає в жодній нації. Нема такого прикладу історичного, щоб одну націю об‘єднать двома мовами. Але нас вчать, ми десь в глибині душі розуміємо, що є частина суспільства, яка думає так, як міністр Табачник, президент, прем‘єр», - сказав Віктор Ющенко.
Він додав, що в українців є держава і тепер варто творити націю.
«Я, як президент, не міг цього робити, бо це обрізало крила багатьом тисячам людей. Вони запитували б: як же так, ми маємо державу – плід творіння нації, але не маємо самої нації. Базове визначення нації, якщо дивитись з академічної точки зору, означає спільнота. Тут на першому місці стоїть мова. Якщо в нашому суспільстві на двадцятому році ведуться суперечки про двомовність, а, повірте мені, політики тільки спекулюють тими настроями, які є в мовах, то про яку єдність ми говоримо?», - зазначив Віктор Ющенко.
Крім того, третій президент України наголосив, що при обставини в державі, які сьогодні є мріяли Іван Мазепа, Симон Петлюра, Трас Шевченко та Леся Українка.
«Багато речей, які є знаковими, які формують настрій нації, звичайно ми маємо. Але в нас занадто важка дорога і ці 20 років, переплетені з гуманітарними, історичними, соціальними та історичними проблемами, роблять таку патину більш песимістичних настроїв», - сказав Віктор Ющенко.
Він зазначив, що не варто персоніфікувати ті проблеми, які сьогодні має український народ.
«Це не вина моя, чи моєї нації, що нам нав’язують, що є Схід і Захід. Просто ми багато років жили в окупаційних умовах і ті паростки, які тоді були посіяні, ми будемо збирати ще дуже довго», - сказав Віктор Ющенко.
ІА "Вголос": НОВИНИ