Як повідомив голова Львівського обласного виборчого штабу Віктора Ющенка Володимир В’язівський на сьогоднішній прес-конференції, саме такий ультиматум поставить Ющенко Верховній Раді після його обрання на другий термін.
За словами заступника керівника обласного штабу Олеся Старовойта, про це навіть сказано у самій програмі Ющенка. «Для подальших перетворень в Україні потрібна міцна правова основа держави. З урахування результатів загальноукраїнського обговорення я внесу на розгляд проект Конституції України до Верховної Ради. Якщо протягом 100 днів Україна не отримає нової Конституції, повноваження Верховної Ради будуть достроково припинені, позачергові вибори відбудуться з одночасним референдумом з ухвалення Основного закону держави», - процитував він.
Олесь Старовойт зауважив, що на вибори Ющенко йде з програмою «Вільна , справедлива та сильна Україна», яка є продовженням курсу, задекларованого Віктором Ющенком у 2004 році - «Десять кроків на зустріч людям».
«Від жодних кроків ми не відмовляємось. У зовнішній політиці говориться про подальшу євроатлантичну інтеграцію. Домагання того, щоб Чорноморський флот Росії був забраний з території України після 2017 року. У програмах жодного іншого кандидата такого пункту немає», - зазначив він.
Згідно з програмою, територіальні громади отримають на звичайно високі повноваження, але й високу відповідальність. «У програмі нашого кандидата декларується, що вибори до місцевих органів ради повинні відбуватися за мажоритарним принципом, а вибори до ВРУ - за відкритими політичними списками», - продовжив Старовойт.
Пропонується кілька новацій. Окрім скасування депутатської, суддівської і недоторканості президента, за словами Старовойта, пропонується зменшити термін попереднього за тримання з 72 до 24 годин
Програмою передбачено створення окремої державної структури - Антикорупційного бюро, яке буде займатися виключно питаннями корупції.
У пропонованих змінах у сфері економіки він відзначив запровадження принципу «мовчазної згоди».
«Якщо підприємство подає документи на ліцензування чи на отримання якогось дозволу і відповідно до законодавства не отримує вчасно дозволу, то воно отримує право за «мовчазною згодою» провадити таку діяльність. Чиновники будуть змушені оперативно реагувати на заявки», - пояснив він.
Володимир В’язівський зауважив, що указ президента про розпуск парламенту досі чинний і ним можна скористатися у будь-який момент.
ІА "Вголос": НОВИНИ