Про це повідомляє прес-служба Президента України з посиланням на керівника Головної служби соціально-економічного розвитку Секретаріату Президента Романа Жуковського.

Він так пояснив рішення президента: у нинішніх кризових умовах перед банківською системою – і НБУ в тому числі – постає необхідність формувати резерви під свої вкладення.

«Відтак, зважаючи на збільшення обсягу резервів за наданим банкам рефінансуванням, не виключено, що Національний банк може навіть зафіксувати збитки. Саме тому чинним законодавством передбачено, що в такій ситуації Державний бюджет навпаки має покрити ці збитки Національному банку, зазначив Р. Жуковський.

За його словами, у такій ситуації згаданий «аванс» перетворюється на емісійне фінансування дефіциту бюджету, що суперечить статті 15 Бюджетного кодексу України.

Керівник Головної служби соціально-економічного розвитку також окремо наголосив: внаслідок складної ситуації з надходженнями до бюджету, «існують великі сумніви, що ці кошти дійсно матимуть цільовий характер використання».

Прикладом такого розвитку подій, за його словами, слугує використання коштів Стабфонду. «У Стабілізаційному фонді на папері існує вже близько 7 млрд. гривень (за результатами І півріччя 2009 року), водночас існують дні, коли фактичний залишок коштів на Єдиному казначейському рахунку не перевищував 0,5 млрд. гривень. Таким чином, це означає, що кошти Стабілізаційного фонду вже використані на інші потреби, у тому числі й на фінансування поточних видатків», – зазначив Жуковський.

Саме з метою уникнення такої ситуації Президент запропонував, аби група фахівців Мінфіну, НБУ, Секретаріату, Укравтодору розробила механізм, який забезпечував би цільове використання коштів та залучення до фінансування проектів ЄВРО-2012 українських банків.

«Така схема була розроблена, і щоб забезпечити цільове використання коштів, потрібно було прийняти постанову уряду, яка виносилася на його останнє засідання», – сказав Р. Жуковський. На жаль, зазначив він, дане рішення «не знайшло підтримки» – натомість з'явилися пропозиції щодо прийняття тимчасових рішень лише на серпень . «Це лише посилює наші сумніви в тому , що ці кошти у разі підписання даного Закону (про зміни до Бюджету) Президентом були б використані цільовим чином», – сказав він.

За словами Жуковського, саме тому Президент пропонує фінансувати програму Євро-2012 за рахунок залучення банків, які нині мають вільну ліквідність. За подібною схемою, після наполягання Глави держави, почали фінансувати побудову стадіону у Львові, яку уряд не міг розпочати з початку року, - зазначив він.

«Президент пропонує сконцентруватися на реалізації цієї схеми, яка була надіслана уряду, прийняти необхідні рішення і фінансувати Євро-2012 без перешкод», – сказав Р. Жуковський.

ІА "Вголос": НОВИНИ