Вячеслав родом з Дніпропетровщини. До великого вторгнення Росії в Україну 8 років жив у Польщі. Втім, коли на рідні землі вкотре посунули загарбники, він без вагань в перші ж дні повернувся боронити країну.
Спочатку військова служба у Києві, далі бої на Харківському напрямку, в Лимані, Бахмуті. “Підкосило”, як розповідає чоловік, його Запоріжжя. Там він, рятуючи побратимів, отримав складне поранення кінцівок.

“Закривав гранати ногами, щоб не повбивало уламками моїх товаришів. Я вважав, що ціна ніг - це мала ціна за життя людей. Але я все одно не падаю духом і розумію, що якщо знову буде потрібно взяти в руки зброю, то я піду боронити країну”, – розповідає захисник.
Обстріли продовжились, тож прийняли рішення здатись у полон, куди Вячеслав потрапив з численними переломами та втраченою стопою. Медичну допомогу у госпіталі йому надали лише через тиждень:
“В мене були три операції у Криму. Спочатку була ампутація правої ноги, далі лікарі намагалися врятувати ліву, але через відмороження IV ступеня, на жаль, не вдалось, тому змушені були ампутувати і її”
У неволі Вячеслав пробув понад рік, де, незважаючи на травми, з нього знущались окупанти. І лише 15 січня цього року його нарешті повернули додому. Тепер він у місті Лева проходить реабілітацію в центрі Superhumans й чекає на нові протези. Невід’ємною частиною його відновлення стали музичні заняття й навіть з’явилася можливість вийти на велику сцену. Захисник вперше заспіває на відкритті благодійного показу дитячих колекцій від українських дизайнерів. Рядки про втрати й про надію водночас.
“Навіть на таких заходах варто згадувати про те, що йде війна і що ми маємо підтримувати військових, налагоджувати з ними контакт, щоб вони відчували міцний тил. Для військових важливо знати, що там в тилу їх чекають і що вони герої не тільки на лінії зіткнення, а й коли приїжджають сюди”, – ділиться Вячеслав Кут’їн
Щоправда на сцену Вячеслав вийшов не сам. “Лист до мами” він виконував в дуеті з ведучою Анною Тульєвою. І хоч чимало часу пішло на вибір пісні, а першу спільну репетицію вдалось провести тільки в день виступу, Анна розповіла, що така ініціатива стала важливою для привернення уваги до теми соціалізації бійців.
“В якийсь момент це їх відносить в інший вимір, в інший світ, вони займаються творчістю. Сам Вячеслав також пише реп, має на меті продовжувати цю кар’єру, що дуже класно, оскільки в нього є для цього всі можливості. Тому, як на мене, це важлива складова відновлення саме після реабілітації”, – наголошує співачка Анна Тульєва.

Привітати захисників та подякувати їм за силу і незламність на захід прийшов і тренер футбольної команди “Рух Медіа Тім” Валерій Федорчук разом з дружиною-дизайнеркою Оленою. Адже на полі, як і на фронті, перемагають ті, хто б’ється до кінця і ніколи не здається.

“Ми завжди дотичні до таких заходів з військовими, ми генеруємо кошти за рахунок благодійних ігор та інших моментів. Для військових це важливо в тому плані, що вони розуміють, що про них не забувають, вони такі самі люди, як і були, нічого не змінилось”, – переконаний Валерій Федорчук, тренер футбольної команди “Рух Медіа Тім”.
Дизайнерка Олена Федорчук додає: “Зараз кожен захід важливий під час війни, тим паче, що це все – збори коштів та якесь відволікання людей від ситуації в країні. Дуже цікаво, що самим військовим подобається грати, відволіктися. Вони задоволені, це для них”.
Аби підтримати військових, благодійний показ зібрав 350 учасників різного віку з модельних шкіл із цілої України. Головними організаторами виступили Олена Захарова з Одеси, Марися Томашевська з Івано-Франківська та Ірина Саніна зі Львова. Розповідають, не вперше цьогоріч на показі були представлені і моделі інклюзивної школи, тому особливим викликом було подбати про комфорт всіх учасників.
“Насправді, коли дивишся на тих людей, відчуваєш неймовірне захоплення, тому що кожен з нас звик шукати комплекси в собі, а тут люди з інвалідністю готові показати це все світу. Вони відкриті до нас, як і ми відкриті до них. Це не просто про красу зовнішню, це радше і про внутрішню, і про зовнішню красу, і гармонію із здоров’ям”.
Проте, співорганізатори певні, це не просто модний показ, а підтримка тих, хто віддав за Україну своє здоров’я й сприяння їхньому психологічному розвантаженню.
ІА "Вголос": НОВИНИ