Про це він розповів у коментарі Вголосу.
Зокрема, сьогодні прес-служба прокуратури Львівської області поширила прес-реліз стосовно справи про загибель дитини у каналізаційному колодязі. Органом досудового розслідування встановлено, що нещасний випадок 11.10.2013 року трапився через відсутність на бетонному перекритті каналізаційного колодязя металевого корпусу люка, на якому повинна була триматися кришка люка.
При цьому обвинувачення стверджує, що винним у відсутності корпусу люка є начальник дільниці каналізаційних мереж західного району ЛМКП «Львівводоканал», який за своїми службовими обов’язками повинен був контролювати належний стан каналізаційних мереж.
Однак, за словами адвоката, досудовим слідством з’ясовано, що контроль за станом каналізаційних мереж полягав у проведенні зовнішнього огляду цих мереж та їх елементів і такий огляд, відповідно до вимог нормативно-правових актів, які долучено до матеріалів кримінального провадження, проводиться не рідше одного разу на місяць.
«Органом досудового розслідування встановлено також, що зовнішній огляд каналізаційного колодязя проводився 7 жовтня цього року, тобто за 3 дні до інциденту. В межах кримінального провадження допитано чотирьох працівників ЛМКП «Львіводоканал», які за дорученням начальник дільниці 07.10.2013 року обстежували каналізаційний колодязь. Незважаючи на те, що ці свідки в один голос заявляють, що на момент обстеження металевий корпус люка був на бетонній плиті перекриття каналізаційного колодязя, сторона обвинувачення безпідставно ігнорує, не бере до уваги ці свідчення. Орган досудового розслідування безпідставно відхилив всі клопотання сторони захисту про допит інших осіб, які також підтверджують факт перебування корпусу люка на вказаному каналізаційному колодязі», – стверджує адвокат.
Єдиним доказом, яким, за словами адвоката Лопушанського, сторона обвинувачення обґрунтовує винуватість підозрюваного, є долучені до матеріалів кримінального провадження експертизи, відповідно до яких на бетонній плиті перекриття каналізаційного колодязя не виявлено слідів взаємодії з металевим корпусом люка.
«До таких висновків експерти дійшли виключно за результатами візуального огляду бетонної плити перекриття каналізаційного колодязя. Слід зазначити, що такі огляди проводились експертами через місяць після нещасного випадку, коли всі сліди вже були знищені внаслідок дії атмосферних явищ. Разом з тим, в матеріалах кримінального провадження є фото каналізаційного колодязя, зроблені в день нещасного випадку, на яких видно чіткий іржавий слід правильної круглої форми навколо отвору плити перекриття, залишений металевим корпусом», – каже адвокат.
Тому, за його словами, зважаючи на викладене, до відповідальності слід притягувати не працівника ЛМКП «Львівводоканал», який, що підтверджено слідством, забезпечив своєчасний зовнішній огляд каналізаційних мереж, а особу, яка заради кількох десятків гривень викрала чавунний корпус люка, залишивши без опори кришку люка.
Однак, слідству набагато зручніше зробити винним працівника «Львівводоканалу», ніж шукати справжнього злочинця, наголошує адвокат.
«Як батько, глибоко співчуваю родині загиблого хлопчика. Це страшна трагедія. Однак, не можна карати невинну людину лише заради того, щоб відзвітувати перед громадськістю», – додав він.
Нагадаємо, 10 жовтня по вул. Широка 86, через неналежно закріплену металеву кришку колектора у каналізаційний колодязь провалилась дитина.
В цей же день за процесуального керівництва прокуратури Залізничного району Львова розпочато досудове розслідування кримінального провадження за фактом службової недбалості посадових осіб ЛМКП «Водоканал», на балансі якого перебуває колектор.
У межах кримінального провадження за цим фактом, 11 жовтня затримано начальника дільниці каналізаційних мереж західного району ЛМКП «Львівводоканал». Посадовцю того ж дня оголошено про підозру в службовій недбалості, що призвела до тяжких наслідків (ч. 2 ст. 367 КК України), та обрано міру запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.
ІА "Вголос": НОВИНИ