«За каденції Андрія Івановича йде тільки війна з бізнесом. Спочатку були гральні автомати — був піар — а реально кількість гральних закладів не зменшилась. Тепер йде піар на боротьбі з МАФами», - розповів на сьогоднішній прес-конференції голова підприємницької ГО «Я - львів’янин» Андрій Антонищак.
Підприємці наголосили, що рішення виконкому ЛМР про обмеження продажу алкоголю, пива та тютюну у кіосках є незаконним і вважають, що такі дії свідчать не про намагання вирішити проблему продажу цих товарів неповнолітнім, про «бажання по піаритися на цій проблемі».
«Такі рішення має приймати депутатський корпус. А так, виконком тихо щось прийняв, немає аналізу регуляторного пива, проект не був ніде оприлюднений… А трактування пива, як алкогольного напою — це взагалі ні в кут, ні в двері», — додав голова ГО.
Водночас, він додав, що МАФи підтримують підсилення контролю за продажем алкоголю та тютюну. Зокрема, зараз юристи ГО готують доповнення до трудового договору, куди включать пункт розірвання договору, якщо продавець порушив закон і продав підакцизний товар дитині. «За такі порушення підприємець звільняє продавця миттєво. Але тільки у випадку задокументованого порушення», — сказав він.
Також при громадській організації відкрили «гарячу» лінію (номер – 245-30-65), куди просять розповідати про факти порушення.
Нагадаємо, 27 лютого виконком Львівської міської ради своїм рішенням обмежив продаж пива на території міста. Обмеження стосується парків, скверів, в радіусі 200 метрів від навчальних, дошкільних закладів, закладів охорони здоров’я, під час спортивних змагань, культурних розважальних заходів.
Також у цих же місцях виконавчий комітет заборонив продавати алкоголь та тютюн у кіосках (малих архітектурних формах).
У березні представництво Держкомпідприємництва у Львівській області оскаржило ці рішення в прокуратурі. Представництво звернулося до міського голови з вимогою скасувати прийняті рішення. Представництво наголосило, що виконком перевищив повноваження при прийнятті цих рішень, оскільки вони є регуляторними актами, рішення повинні були прийматись відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», тобто бути оприлюдненими, містити відповідні аналізи регуляторного впливу та найголовніше пройти процедуру громадського обговорення.
ІА "Вголос": НОВИНИ