За словами губернатора, такий рівень забезпеченості можна досягти з допомогою зменшення використання енергоресурсів та збільшення їх видобування на території області. На Львівщині можна зменшити використання газу на 1 млрд. куб. м – до 1,6 млрд. куб. м в рік. Загалом в області сьогодні є запаси інших ресурсів, котрі можуть замінити використання газу.
«Ми все перевели в умовні одиниці газового еквіваленту. Вся рослинна маса, котру можна використовувати, тобто ліси, котрі можна використати для енергетики забезпечать лише 150 тис. куб. м газу. Природного газу є 1 млн. куб. м. Нафти – 116 тис. куб. м, торфу є запаси на 85 млрд. куб. м і вугілля 2 млн. 450 тис. куб. м. Інститут Академії наук України також дав нам цифри про енергію ґрунту, геотермальну енергію, сонячну, рослинну, вітрову та гідроенергетику. Гідроенергетика можлива найперспективніша, але дуже затратна», - повідомив Микола Кміть.
Водночас губернатор відзначив, що для забезпечення зменшення енерговитрат, потрібно, в першу чергу, інвестувати в отеплення житлових будинків. Після того, потрібно отеплювати теплотраси, а вже в останню чергу інвестувати кошти в реконструкцію котелень.
«Завжди спочатку вкладаються кошти в заміну котлів. Будуються нові котельні: або газові або на альтернативному паливі. Потім міняються труби. Якщо глянути міський бюджет, то туди постійно направляються кошти. Потім вже міняються вікна і фасади. Польща, наприклад, пройшла той самий шлях, але вийшло так, що коли вони поміняли котли, а потім замінили теплотраси і утеплили будинки, то котли почали працювати з коефіцієнтом в 50%. І інвестиції на 50% не потрібні», - зазначив Микола Кміть.
Він звернув уваги на потрібності і правильності обласної програми, котра передбачає допомогу у кредитуванні мешканців, що планують отеплити помешкання завдяки заміні вікон.
Львівщина у 2008 році витратила 2 млрд. 600 млн. куб. м газу, з чого 1,100 млрд. використало населення, промисловість – 980 млн. куб. м, комунальна сфера – 370 млн. куб. м, бюджетні установи - 77 млн. куб. м, решта споживачів – 73 млн. куб м.
ІА "Вголос": НОВИНИ