Позачергова сесія Львівської облради не транслювалася у прямому ефірі, а тому пройшла швидко і якщо не ефектно, то ефективно. В залі зареєструвалися 97 депутатів, хоча декого з зареєстрованих депутатів, картки яких голосували, журналісти не помітили у залі: наприклад, Олександра Ганущина (НРУ) чи Олексу Гудиму (фракціяУНП, член партії «Батьківщина).
Результати голосування з деяких питань не можуть не дивувати.
За звернення до голови ДПА України Анатолія Брезвіна з вимогою звільнити заступника голови ДПА у Львівській області Юрія Липецького проголосував 61 депутат, проти — 0, утрималися — 0, не голосували — 36. Нагадаємо, на попередньому пленарному засіданні майже аналогічне рішення ставилося на голосування двічі і обидва рази не набрало більшості. Після цього БЮТ виступив з пропозицією скликати позачергову сесію спеціально для того, аби все таки прийняти це рішення. Проте, як свідчать результати голосування 23 березня, лише половина із 36 присутніх БЮТівців проголосували «за», а інша половина — не голосували.
Щодо депутатів від НСНУ, то всі зареєстровані цього дня в сесійному залі члени цієї партії (а їх було16 осіб. Серед них як ті, хто з’явився на позачергову сесію, так ті, які, за висловом голови облради Мирослава Сеника, були «фізично відсутніми», але чиї картки голосували) так от, всі депутати від НСНУ одностайно проголосували «за». Також дружно «за» з цього питання проголосували шестеро КУНівців, і четверо ХДСівіців та восьмеро УНПістів. Так само злагоджено «не голосували» дев’ятеро пористів, п’ятеро «свободівців» і двоє депутати від ПППУ.
А от голоси рухівців розкололись: Восьмеро із зареєстрованих депутатів цієї фракції підтримали заяву по Липецькому, а двоє — не голосували.
Отож голосування по Липецькому на позачерговій сесії Львівської облради дозволяє зробити деякі висновки:
По-перше, протест проти повернення «колишніх» у владу розколов фракцію БЮТ у облраді навпіл. Як нам стало відомо, на засіданні фракції не вдалося навіть прийняти рішення щодо одностайного пакетного голосування з цього питання.
По-друге, знову продемонстровано, що угода про співпрацю між фракціями БЮТ і НУ діє тільки на папері.
По-третє, очевидно, що молоді політичні сили, такі, як «Свобода» і «Пора» (остання, зауважте, на попередньому засіданні двічі підтримала заяву по Липецькому) не збираються надалі підігрувати БЮТ і НУ у їх політичних піар-акціях, а намагаються проводити власну політичну гру не дуже оглядаючись на «старих політиків». Голосування ж депутатів від ПППУ свідчить, що члени цієї партії радше формально залишаються у складі міжпартійного об’єднання «Наша Україна».
Але, що нас здивувало найбільше, так те це, що якщо звернення до голови ДПА України з вимогою звільнити заступника начальника Львівської податкової Ю. Липецького отримало підтримку лише 61 депутата, то звернення до голови Львівської ОДА щодо кадрових призначень у керівному складі органів державної податкової служби Львівської області, третина якого також присвячена саме Липецькому – зібрало на свою підтримку 74 голоси. Тобто, очевидно, що частина з тих депутатів, які не підтримали звернення до голови ДПА, голосувала за звернення до голови ОДА. Де логіка? Чи то вони просто не читали проект звернення, чи вже переконалися в тому, що Олійник все одно нічого не зробить, тому до нього можна підписувати будь-які звернення? Загадка. Таємниця депутатської підсвідомості.
ІА "Вголос": НОВИНИ