Про це на сьогоднішній прес-конференції повідомив начальник тилу – заступник начальника логістики Західного оперативного командування полковник Ігор Браславський.

«Питання переміщення меланжу з інших областей в Радехів не стоїть», — сказав він.

Нагадаємо, у жовтні 2008 року Радехівська міська рада звернулась до Міноборони з проханням не завозити на територію міста ракетний окислювач меланж з військових частин інших районів.

17 вересня 2007 року в Радехові у військовій частині А1642 розпочав роботу завод з утилізації окисника ракетного палива типу «меланж». Продуктивність установки — 4 т «меланжу» на добу, або 1,2 тис т на рік. Планувалось, що завод буде працювати 2 роки, згодом його перенесуть в інше місце.

Протягом 2007-2008 року на установці утилізували 915 т меланжу.

Ракетний окислювач меланж – це суміш азотної кислоти з багатьма хімічними компонентами. Його додавали до ракетного пального у 50-60 роках минулого століття. Після вилучення ракет з рідким пальним 200 тисяч тонн меланжу і сьогодні зберігається у багатьох країнах – учасниках Варшавського Договору. Найбільша його кількість – понад 16 тисяч тонн – зберігається в Україні.

На сьогодні на військових об’єктах Західного оперативного командування зберігається понад 6 тисяч тонн “меланжу”.

ІА "Вголос": НОВИНИ