Про це повідомила у Facebook представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко.
«В списку тих, кого вимагають звільнити представники ОРДЛО , є кількасот осіб, які не категорично відмовляються їхати на окуповані території. Процес їх верифікації відбувався під координацією ОБСЄ, за участю офісу Обмудсмена і СБУ, також кількох жінок - родичок тих, хто здійснив злочини.
Верифікація тих, хто утримується в пенітенціарних установах й зараз процесуально обмежені в правах, тривав з 28 квітня по 12 травня. За цей час група разом з ОБСЄ проїхала більше 14 тисяч кілометрів, відвідала 20 регіонів, побувала в 37 пенітенціарних установах. Як підкреслила омбудсмен ( також це зазначено в попередніх звітах ОБСЄ) , опитування проходило за міжнародними стандартами, з дотриманням конфіденційності та норм міжнародного права. Ми робимо все, щоб розблокувати процес звільнення заручників, українська сторона ставитиме питання звільнення, і в цьому контексті звіт про верифікацію, як пріоритетне на гуманітарній підгрупі і на ТКН 15 травня, і сподіваємося, це сприятиме узгодженню остаточних списків і дати звільнення заручників», - зазначила Ірина Геращенко.
ІА "Вголос": НОВИНИ