За його словами, охорона музеїв сьогодні є дуже актуальним питанням. У поточному році музеї мали значні проблеми із забезпеченням необхідної охорони приміщень у зв’язку з браком фінансування. Із введенням змін до Закону України «Про музеї та музейну справу» витрати на забезпечення охорони музеїв внесено до захищених статей видатків загального фонду державного та місцевих бюджетів.

«Я вважаю, що це дуже актуально і потрібно, тому що були випадки, коли музеям державного підпорядкування, які мають статус національних, а в Києві музеям місцевого підпорядкування, знімали міліцейську охорону. Були проблеми пов’язані з цим у Львівській галереї мистецтв, а також у Національному музеї, директором є Ігор Кожан. Майже півроку не виділяли фінансування для оплати за охорону. Стояли питання зняття охорони з музею. З одного боку була вимога посилити охорону. В лютому цього року був указ президента, що не знімати з музею охорону, а з другого боку фінансування не було. Такий був парадокс», - повідомив Богдан Чайковський.

Він відзначив, що це важливий крок для покращення діяльності музеїв. За словами Богдана Чайковського, проблеми із фінансуванням охорони приміщень культурної спадщини повинні зникнути.

«Якщо цю статтю ввели до розряду захищених, то це дуже поважний крок з боку Кабінету Міністрів, якщо з їхньої ініціативи закон прийняла Верховна Рада. Також це поважний крок Верховної Ради, що вони прислухалися до цього. Охороні музейних цінностей вже приділяється увага на різних ступенях влади», - зазначив директор Львівського історичного музею.

Нагадаємо, що 5 листопада  з ініціативи Кабміну Верховна Рада прийняла Закон «Про музеї та музейну справу», який визначає правові, економічні, соціальні засади створення і діяльності музеїв України та особливості наукового формування, вивчення, обліку, зберігання, охорони і використання Музейного фонду, його правовий статус.
              
Закон передбачає розподіл музеїв за окремими профілями. В ньому ж вказуються основні напрями діяльності музеїв, серед яких науково-дослідна, культурно-освітня діяльність, комплектування музейних зібрань, експозиційна, фондова, видавнича, реставраційна, виставкова, пам’яткоохоронна робота, а також діяльність, пов’язана з науковою атрибуцією, експертизою, класифікацією, державною реєстрацією та усіма видами оцінки предметів, які можуть бути визначеними як культурні цінності, з метою включення до Музейного фонду України.

Документ відносить витрати на забезпечення охорони музеїв до захищених статей видатків загального фонду державного та місцевих бюджетів.

ІА "Вголос": НОВИНИ