Служба безпеки в Івано-Франківській області оголосила заочну підозру директорці школи, створеної за стандартами агресора в окупованому Сиваському на Херсонщині.

Про це повідомили у СБУ у Івано-Франківській області.

За даними спецслужби, йдеться про колишню вчительку Сиваського ліцею №1, який окупанти перетворили на «державний бюджетний освітній заклад Херсонської області »Сиваська школа №1« Новотроїцького муніципального округу». У другій половині 2022 року жінка  прийняла пропозицію окупаційної адміністрації очолити навчальний заклад.

«Директорка розпорядилася про вилучення зі шкільної програми української мови та всіх українознавчих дисциплін. Натомість організувала освітній процес російською, запровадила вивчення російської мови, історії, географії Росії. Вона також схиляла до співпраці з окупантами педагогічних працівників, брала участь у переслідуванні вчителів, які публічно виявляли свою українську національну ідентичність», - йдеться у повідомленні.

Крім того, директорка проводила виховні години пропагандистського характеру для працівників школи, дітей і їхніх батьків. Вона запровадила мілітаризацію освіти дітей та молоді. За вказівкою жінки на всіх урочистостях лунав гімн російської федерації та піднімався прапор РФ.

Ексвикладачці оголосили заочну підозру в колабораційній діяльності, зокрема, впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти (ч. 3 ст. 111-1 ККУ). Їй «світить» до трьох років позбавлення волі та заборона обіймати певні посади на строк від 10 до 15 років.

ІА "Вголос": НОВИНИ