Згідно з розробленим законопроектом про безпеку та якість харчових продуктів, за виробництво товарів, споживання яких завдало шкоди здоров'ю громадян, передбачена кримінальна відповідальність з позбавленням волі, повідомляє "Дело".

"Зараз за це покладається невеликий штраф у кілька неоподаткованих мінімумів У новому законі передбачена кримінальна відповідальність з позбавленням волі. І таких пунктів в документі багато, в результаті чого відповідальність за якість харчових продуктів в Україна посилюється ", - сказав голова Держветслужба Іван Бісюк.

Одне з найбільш дискусійних положень законопроекту - терміни введення системи НАССР на українських харчових підприємствах. Автори пропонують встановити перехідний період в один рік, представники галузі наполягають на терміні в 3-4 роки. За словами глави Ветслужби, кінцеве рішення буде залежати від депутатів. На сьогодні в Україну кожне підприємство харчової промисловості має близько 8 сертифікатів, що підтверджують якість продукції. Але не завжди їх наявність свідчить про безпеку продовольства.

У Ветслужбі сподіваються на ухвалення цього законопроекту в першому читанні в найближчі місяці, ще до відходу парламенту на літні канікули. "Законопроект погоджений з усіма зацікавленими відомствами, спрямований в Кабмін і буде вноситися на сесію парламенту Ми сподіваємося, що він буде прийнятий до літніх канікул в першому читанні, тому що там дуже багато перехідних положень.", - Сказав чиновник.

Закон повинен набути чинності через 6 місяців після прийняття. "Закон дуже великий, в ньому більше 200 сторінок, він передбачає внесення змін до 12 інших законів і пов'язаний зі здоров'ям нації Все це змушує підійти до нього дуже уважно.", - Упевнений І. Бісюк.

Нагадаємо, передбачається, що контролем якості харчової продукції в Україні буде займатися єдиний орган, створений на базі Держветслужба, в той час як зараз ці функції розподілені між чотирма міністерствами і рядом відомств.

"У державі з'явиться компетентний орган центральної виконавчої влади, з якого можна буде спитати, якщо щось трапиться А від того, що сьогодні кілька відомств відповідають за якість продуктів, ніхто ще не виграв.", - Каже І. Бісюк. За його словами, зона відповідальності Держветслужба буде «від сировини і до виробництва готового продукту», а за якість в процесі реалізації буде відповідати Госпотребінспекція.

Концентрація функцій у сфері контролю якості продуктів харчування у одного відомства викликала протести з боку ряду держструктур, які втратять ці повноваження в результаті реформи.

Джерело: АПК-Інформ

ІА "Вголос": НОВИНИ