Комісія обговорила ситуація, пов’язану із спалахом дизентерії в санаторії «Конвалія» Дрогобицького району Львівської області.
Заслухавши доповіді головного державного санітарного лікаря Львівщини Романа Павліва та начальника головного управління охорони здоров’я Львівської ОДА Віктора Кімакович, комісія вирішила:
1. Головам райдержадміністрацій, селищних та сільських рад, міським головам міст обласного значення:
1.1. Здійснити заходи щодо приведення в належний санітарний стан місць масового перебування та відпочинку населення, забезпечення зазначених об’єктів доброякісною питною водою та створення належних умов реалізації продуктів харчування, дотримання правил особистої гігієни; ліквідувати несанкціоновану торгівлю харчовими продуктами.
Термін : до 01.08.09
1.2. Зобов’язати керівників оздоровчих закладів забезпечити проведення постійного (не рідше 1 раз на місяць) контролю виробництва за мікробіологічними показниками готової продукції, напівфабрикатів, води, об’єктів довкілля тощо.
Термін : постійно
1.3. Здійснити заходи щодо приведення у належний санітарно-технічний стан криниці громадського користування, здійснення постійного їх знезараження шляхом використання дозуючих патронів, проведення періодичної очистки, дезінфекції за графіками, узгодженими з територіальними СЕС, проведення паспортизації криниць.
Термін: 15.08.09
1.4. Активізувати роботу щодо ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ та здійснення заходів щодо належної санітарної очистки населених пунктів.
1.5. Вжити заходи щодо організації своєчасного вивезення рідких госпфекальних стоків, приведення у належний санітарно-технічний стан вигрібних ям, гноєсховищ та інших можливих джерел забруднення водоносних горизонтів.
Термін: 15. 08.09. 1.6.
Забезпечити проведення відомчого лабораторного контролю за якістю питної води, що подається з джерел централізованого водопостачання (комунальних та сільських водопроводів).
Термін: постійно
1.7. Організувати регулярне проведення ревізій та профілактичних ремонтних робіт на аварійних ділянках водопровідних та каналізаційних мереж. Після ліквідації «аварій» забезпечити проведення дезінфекції водопровідної мережі.
Термін – щомісяця
1.8. Вжити заходів щодо дотримання санітарно-гігієнічного режиму під час проведення масових заходів (весілля, випускні вечори, тощо)
1.9. Зобов’язати керівників оздоровчих закладів придбати достатню кількість деззасобів, що внесені до державного реєстру України для посилення дезрежиму в оздоровчих закладах, одноразових паперових рушників; рідкого мила.
Термін – до 20.07.09.
2. Керівникам підприємств, установ, організацій, які мають дитячі заклади для відпочинку і оздоровлення, організовують, або здійснюють відпочинок і оздоровлення дітей, учнівської та студентської молоді, керівників санаторіїв, санаторіїв-профілакторіїв, пансіонатів, баз відпочинку для дітей, дітей з батьками і молоді, оздоровчих закладів усіх типів та форм власності, в тому числі наметових таборів:
2.1. Відкриття дитячих закладів оздоровлення та відпочинку здійснювати відповідно до вимог Типового положення про дитячий оздоровчий заклад, при наявності акта прийомки дитячого оздоровчого табору (ф 318/о), санітарного паспорта оздоровчого закладу. Для отримання сертифікату для стаціонарних закладів оздоровлення і відпочинку отримати висновок державної санепідекпертизи Львівської обласної санепідстанції про відповідність приміщень вимогам державних санітарних правил і норм ДСанПіН 5.5.5.23-99 «Улаштування, утримання і організація режиму діяльності дитячих оздоровчих закладів», державних санітарних правил розміщення, улаштування та експлуатації оздоровчих закладів, затверджених наказом МОЗ України від 19.06.1996 року №172.
Термін - з 01.06.09
2.2. В ході функціонування дитячих закладів оздоровлення і відпочинку створити належні санітарно-гігієнічні та протиепідемічні умови улаштування, утримання і організацію режиму роботи закладів, дотримання термінів оздоровлення та відпочинку дітей, дітей з батьками, учнівської та студентської молоді, незалежно від типу та форми власності, відповідно до вимог ДСанПіН 5.5.5.23.99 "Улаштування,. утримання і організація режиму діяльності дитячих оздоровчих закладів" та державних санітарних правил розміщення, улаштування та експлуатації оздоровчих закладів, затверджених наказом МОЗ України від 19.06.1996 року №172.
Термін - постійно
2.3. При підготовці до відкриття та функціонування дитячих оздоровчих і відпочинкових закладів, в тому числі наметових таборів, забезпечити:
2.3.1. Проведення лабораторних досліджень питної води на відповідність ДСанПіН «Вода питна. Гігієнічні вимоги до якості води централізованого господарсько-питного водопостачання» від 23.12.1996 року №383, ГОСТа 2874-82 «Вода питьевая. Гигиенические требования й контроль за качеством» та інструментальних замірів освітленості в приміщеннях.
2.3.2. Укладення угоди з торгівельними організаціями про постачання продуктів харчування та продовольчої сировини, при наявності супроводжувальних документів про їх якість і безпеку для здоров'я та умов доставки спецавтотранспортом за встановленими графіками. 2.3.3. Укладення угод з підприємствами побутового обслуговування на прання білизни.
Терміни - до 15.07.2009 року
2.4. Не допускати прийому і не скеровувати в дитячі заклади оздоровлення та відпочинку дітей та дітей з батьками, учнівської та студентської молоді без належно оформленої медичної документації на кожну особу (ф.079/о), даних про профілактичні щеплення, про епідоточення, результатів огляду на педикульоз і коросту.
Термін – постійно
2.5. Забезпечити проходження працівниками оздоровчих та відпочинкових закладів профілактичних медичних оглядів, проведення гігієнічного навчання з оформленням дозволу на роботу в особистих медичних книжках.
Термін – до відкриття закладу
2.6. Забезпечити перерву між змінами не менше 2-х днів для проведення санітарної обробки і генерального прибирання в дитячих закладах для оздоровлення та відпочинку дітей, учнівської та студентської молоді.
Термін – постійно
3. Начальнику ГУОЗ Львівської ОДА, начальнику управління охорони здоров’я міста Дрогобич, головним лікарям міських, центральних райлікарень:
3.1. У випадках звернень до лікувально-профілактичного закладу працівників закладів громадського харчування, незалежно від профілю лікаря, проводити опитування та призначати лабораторні дослідження з метою виявлення збудників кишкових інфекцій. В разі виявлення останніх забезпечити лікування.
Термін - постійно
3.2. Створити резерв медикаментів на випадок реєстрації спалаху гострих кишкових інфекцій.
Термін – до 01.08.2009 року
3.3. Організувати широку саносвітню роботу серед населення з профілактики кишкових інфекцій.
3.4. До 01.08.09. провести навчально-тренувальні заняття з фахівцями станцій швидкої медичної допомоги щодо техніки відбору біоматеріалу від хворих з ознаками гострих кишкових інфекцій для бактеріологічного дослідження.
3.5. До 01.08.2009 року провести медичні ради в лікувально-профілактичних закладах з питань профілактики кишкових інфекцій, їх діагностики та лікування.
3.6. Провести перевірки санаторно-курортних та оздоровчих закладів щодо медико-санітарного забезпечення відпочинку дітей.
3.7. Вирішити питання проведення експрес-вірусологічної діагностики кишкових інфекцій імунохроматографічним методом та експрес-методів бактеріологічної діагностики.
3.8. Забезпечити виконання постанови Головного державного санітарного лікаря України від 06 липня 2009 року № 15 «Про посилення державного санітарно-епідеміологічного нагляду за дотриманням санітарного законодавства в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» та наказу МОЗ України від 10.07.2009 року № 268-Адм «Про проведення перевірок санаторно-курортних та оздоровчих закладів щодо дотримання вимог законодавства».
4. Головному державному санітарному лікарю Львівської області, головним державним санітарним лікарям міст і районів області:
4.1. Контролювати дотримання санітарно-протиепідемічного режиму на об”єктах епідемічного ризику щодо наявності умов для виготовлення, зберігання та реалізації харчової сировини і продукції, забезпеченість питною водою гарантованої якості, миючими та дезінфікуючими засобами.
Термін: постійно
4.2. Посилити контроль за протиепідемічним режимом лікувально-профілактичних, дитячих, оздоровчих та інших закладів.
Термін: постійно
4.3. Періодичні планові перевірки оздоровчих закладів проводити з кратністю 4 рази в рік відповідно до постанови головного державного санітарного лікаря України від 14.02.08. № 8.
4.4. До 20.07.2009. розробити та затвердити розпорядчим документом перелік харчових продуктів, що дозволені для видачі в якості «сухого пайку».
4.5. Організувати широку саносвітню роботу серед населення з профілактики кишкових інфекцій.
4.6. Провести раптові (позапланові) обстеження на носійство збудників кишкових інфекцій персоналу харчоблоків оздоровчих закладів.
Термін – до 20.07.2009 року
4.7. Заборонити торгівлю на ринках продуктами, що швидко псуються при відсутності відповідних умов (наявність холодильних шаф та вітрин, що забезпечують температуру від 2-х до 6 градусів за Цельсієм), торгівлю « з землі», реалізацію продуктів при відсутності документів, що посвідчують їх якість та безпеку.
4.8. Провести перевірки санаторно-курортних та оздоровчих закладів щодо дотримання санітарного законодавства. У разі виявлення порушень вживати заходи адміністративного та дисциплінарного впливу та скеровувати матеріали до відповідних правоохоронних органів.
4.9. Забезпечити виконання постанови Головного державного санітарного лікаря України від 06 липня 2009 року № 15 «Про посилення державного санітарно-епідеміологічного нагляду за дотриманням санітарного законодавства в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» та наказу МОЗ України від 10.07.2009 року № 268-Адм «Про проведення перевірок санаторно-курортних та оздоровчих закладів щодо дотримання вимог законодавства».
5. Керівникам харчових підприємств, закладів торгівлі харчовими продуктами, громадського харчування, оздоровчих закладів, підприємств, що забезпечують населення питною водою, керівникам підприємств комунального господарства:
5.1. Переглянути асортимент продукції на літній період з врахуванням технологічних можливостей, погодити з держсанепідслужбою.
6. Управлінню ветеринарної медицини Львівської ОДА:
6.1. Посилити контроль за дотриманням вимог щодо реалізації харчових продуктів на продовольчих ринках, у т.ч. реалізацією продуктів тваринного походження на об‘єктах роздрібної торговельної мережі ринків, вжити заходи згідно з наданими повноваженнями щодо недопущення реалізації харчових продуктів без ветсанекспертизи, виконанням на продовольчих ринках вимог законодавства.
Термін: постійно
7. Управлінню житлово-комунального господарства Львівської ОДА, керівникам підприємств водопровідно-каналізаційного господарства:
7.1. Забезпечити своєчасне вжиття заходів до ліквідації аварійних ситуацій на водопровідно-каналізаційних мережах з подальшим виконанням необхідних відновлювальних робіт, у тому числі проведенням профілактичної дезінфекції, своєчасним інформуванням про аварійні ситуації територіальну держсанепідслужбу.
Термін: постійно
7.2. Забезпечити проведення відомчого лабораторного контролю якості питної води, на відповідність вимогам Державних санітарних правил та норм від 23.12.1998 № 383.
Термін: постійно
8. Управлінню МВСУ у Львівській області:
8.1. Вжити радикальних заходів щодо ліквідації стихійної торгівлі на прилеглих до ринків територіях, на вулицях населених пунктів, здійснення неузаконеної торгівлі вздовж автомагістралей.
Термін: до 01.08.09.
9. Управлінню освіти Львівської облдержадміністрації, відділам освіти міськвиконкомів та райдержадміністрацій, керівникам дошкільних та навчальних закладів забезпечити:
9.1. Належні умови для дотримання правил особистої гігієни дошкільнятами, персоналом дитячих оздоровчих закладів.
Термін: постійно
9.2. Належні умови для організації харчування в дошкільних закладах.
Термін: постійно
9.3. Проведення постійної дезінфекції питної води, що подається в дошкільні заклади, з локальних джерел водопостачання.
Термін: до 01.08.09. і постійно
9.4. Для проведення дезінфекційних заходів у навчальних закладах використовувати деззасоби, що внесені до державного реєстру України з урахуванням регламентів роботи.
Термін: постійно
10. Головам райдержадміністрацій та виконкомів міст обласного значення, начальникам управлінь ОДА задіяних у виконанні даного рішення інформувати про хід його виконання облсанепідстанцію.
Термін: до 20.08.09
ІА "Вголос": НОВИНИ