11 мільярдів доларів - у стільки аналітики Світового Банку оцінюють суму цьогорічних переказів готівки на батьківщину поляків, які працюють за кордоном. За цим показником Польща посідає 5 місце у світі, а випереджують її лише країни з чисельнішим населенням – Індія, Китай, Мексика та Філіпіни.

Масові виїзди поляків за кордон покращують дефіцит на поточних рахунках, що уже зараз становить доволі високий рівень - 5%. Аналіз Світового Банку подає дещо вищі дані про суми переказів від польських емігрантів, аніж квартальні звіти Національного Банку Польщі, що оцінює вартість переказаних коштів поляків-заробітчан у першій половині цього року лише у 2,6 млрд євро.

На думку аналітиків ринку, величина трансферів від польських мігрантів є надзвичайно важливою, бо має безпосередній вплив на розмір дефіциту поточних оборотів, що є суттєвим чинником стабільності економіки. Без переказів від польських заробітчан з-за кордону дефіцит був би набагато більшим, хоча й на даний момент становить 5% ВВП країни. Надходження готівки від емігрантів також має вплив на курси валют. Щоправда, переказувані суми є значно меншими від експорту чи імпорту.

Перекази грошей від трудових мігрантів швидко зростали протягом декількох останніх років. Чи буде так у майбутньому? Економісти на це не сподіваються, бо найбільша хвиля виїздів поляків на заробітки уже позаду. Крім того, на суми переказів до Польщі матиме вплив світова економічна криза, яка ускладнює пошук праці за кордоном. Швидше за все варто сподіватись, що дедалі більше поляків буде повертатись на батьківщину. Хоча, на разі, така тенденція ще не спостерігається.

Довідка: на даний час щонайменше понад 2 млн. поляків працюють за межами своєї країни. В основному - в Ірландії, Великобританії, Німеччині, Італії.

ІА "Вголос": НОВИНИ