Вчені охрестили це явище - «супермісяць».
Як вважають деякі вчені, подія загрожує світові природними катастрофами, зокрема серйозною зміною клімату. Це, у свою чергу, спричинить за собою землетруси і вулканічну активність по всьому світу.
Попередні фази максимального зближення Землі та її космічного супутника відбувалися в 1955, 1974, 1992 і 2005 роках. Саме в ці роки метеорологи фіксували екстремальні погодні умови, які викликали низку масштабних природних лих, зокрема, потужне цунамі, яке забрало життя тисяч людей в Індонезії у 2005 році. А під час святкування католицького Різдва в 1974 році циклон Трейсі спустошив австралійське місто Дарвін.
Але вчені запевняють, що зв'язки між наближенням Місяця до Землі і ураганами з цунамі не існує, пише «Сегодня».
«Це відбувається регулярно: 2 серпня, 28 вересня і 26 листопада Місяць наблизиться на майже таку ж відстань», — говорить астроном Прикарпатського університету Іван Климишин.
«Катаклізми і наближення Місяця ніяк не пов'язані, — погоджується Валерій Клещонок з Астрономічної обсерваторії КНУ ім. Шевченка. — Максимум — припливи і відливи будуть трохи більше».
Але є й інші думки. Американський астроном Річард Нолл вважає, що в момент зближення Землі і Місяця можуть відбуватися непередбачені зміни магнітних полів двох планет, що здатне спровокувати шторми, вулканічну активність і землетрус.
Зате астрологи не сумніваються: саме Місяць став причиною катаклізмів у Японії.
«Стихія Місяця — вода, а символ країни Висхідного Сонця — Овен. Тому не випадково постраждала Японія — і саме від цунамі, — каже Влад Росс. — Вплив Місяця починається задовго до 19 березня. А вже 19 березня напруга піде на спад — поштовхи в Японії припиняться».
Відчують вплив Місяця, на думку астрологів, і люди: у активних буде приплив сил, а в спокійних — їх занепад. Але особливим випробуванням 19 березня стане для жінок, запевняють прихильники ведичної віри (сучасні язичники).
«У цей день жінки будуть керуватися емоціями, а не логікою. «Прокинуться» всі глибинні страхи. Жінки повинні бути максимально обережними», — каже волхв Святогор Магур.
Проте вчені схильні розглядати чергове наближення Місяця до земної поверхні скоріше як благо для науки. Адже безперервні спостереження за супутником дозволяють дослідникам краще довідатися про будову земних надр.
Нагадаємо, у січні поточного року з'ясувалося, що місячне ядро, подібно до земного, має рідку основу. Фахівцям NASA вдалося встановити це завдяки новим методикам, які використовуються при розшифровці сигналів з сейсмічних датчиків, встановлених на поверхні Місяця.
ІА "Вголос": НОВИНИ