На саміті ЄС мають обговорити ситуацію в Україні. Учасники зустрічі мають висловити підтримку й симпатію українському народу й також нагадати, що ЄС готовий підписати угоду, коли Київ буде до цього готовий.

Формування спільної оборонної політики ЄС є одним з головних питань зустрічі. Мова про те, як зберегти й розвивати оборонні можливості країн ЄС, співпрацюючи тісніше. Проти створення європейських збройних сил рішуче виступає прем‘єр-міністр Британії Девід Камерон:

«Логічно, що країни ЄС мають співпрацювати з питань оборони, щоб підвищити нашу безпеку, це в наших інтересах. Але було б неправильним, якби Євросоюз мав власну армію, військово-повітряні сили й таке інше. Нам потрібно провести чітку лінію між співпрацею, це хороша справа, та створенням військових потужностей ЄС, що було б неправильно».

Перед самітом генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен поділився з лідерами Євросоюзу думками щодо єдиної оборонної політики ЄС:

«Мова йде не про європейську армію, а про країни, окремі країни, які вкладатимуть більше коштів у такі важливі проекти, як безпілотні розвідники, дозаправка в повітрі, важка транспортна авіація. Якщо країни ЄС це робитимуть, вони тим самим зміцнюватимуть НАТО».

Іншим важливим питанням саміту є банківський союз, який має запобігти можливій кризі в майбутньому. У четвер зранку міністри фінансів ЄС зробили крок до його створення, узгодивши механізм, який дозволить закривати банки на межі банкрутства.

«Банківському союзу – так чи ні? Банківському союзу – так! Ми вже говорили про це в минулому, ми це підтримуємо, нам це потрібно. Але ми повинні вести переговори щодо пропозицій»,- заявив голова Європарламенту Мартін Шульц.

Джерело: Euronews

ІА "Вголос": НОВИНИ