Про це йдеться у статті журналу MNRAS, повідомляє УНН.
«Чим більша планета, тим сильніше вона перешкоджає світлу зірки, довкола якої обертається. З іншого боку, сильніше на «видимість» планети впливає те, наскільки близько вона розташована до світила. Тому, як би це парадоксально не звучало, Землю та сусідні планети потенціальні інопланетяни будуть бачити частіше, ніж планети-гіганти», — зазначає Роберт Уеллс з університету Квінс у Белфасті, Британія.
Як розповідає Уеллс, учені вже давно намагаються пояснити це розходження (так званий парадокс Фермі), оцінюючи кількість позаземних цивілізацій і причини їх відсутності в нашій Галактиці з боку Землі. Команда Уеллса спробувала вирішити цю проблему іншим підходом — всебічно вивчивши, наскільки добре наша планета і сліди життя на ній видимі потенційним «братам по розуму» з інших зіркових систем.
Як відзначає видання, побачити Землю і вивчити її зможуть жителі лише деяких екзопланет, що знаходяться в певних вузьких смугах неба. Якщо, звичайно, у них є інструменти, схожі на телескопи «Кеплер» і «Хаббл». В загальній сумі таких екзопланет всього 65, причому переважна більшість з них зможе побачити лише Меркурій, Землю — лише 9.
Але, як вважають учені, ці планети в принципі не можуть підтримувати життя. Це пояснює, чому астрономам досі не вдалося знайти жодної живучої планети або позаземної цивілізації.
Учені розраховують, що телескопи нового покоління TESS та «Джеймс Уебб» допоможуть відкрити в цих зонах нові планети, що дозволить перевірити цю ідею та зрозуміти, чи є життя поза межами Сонячної системи.
ІА "Вголос": НОВИНИ