Україна може відкрити Львівський аеропорт у 2025 році.

Про це заявив старший партнер компанії Marsh McLennan Кріспін Еллісон, пише Reuters.

При цьому Україна вже майже рік бере участь у переговорах з європейськими авіаційними та авіакомпаніями щодо відновлення деяких авіаперевезень, повідомив агентству Reuters старший партнер Marsh McLennan — найбільшої у світі консалтингової компанії з питань управління ризиками Кріспін Еллісон.

«Якщо регулятори погодяться з тим, що відкривати авіасполучення безпечно, і буде прийнято політичне рішення, страхова галузь готова підтримати зусилля з відновлення», — сказав Еллісон.

Державна авіаційна служба України в письмовому коментарі щодо цієї теми повідомила, що розглядає можливість поетапного та обмеженого відкриття повітряного простору для цивільної авіації «за умови оцінки ризиків і зниження їх до прийнятного рівня, а також впровадження додаткових заходів безпеки». Вона не вказала жодних часових рамок.

«Забезпечення безпеки повітряного простору є першочерговим завданням, і було проведено велику роботу навколо цього виклику», — сказав Еллісон, не надавши додаткових деталей.

Reuters уточняє, що Львівська область, яка межує з Польщею, рідко потрапляє під російські удари порівняно з іншими частинами України, хоча російські війська час від часу атакують її енергетичну інфраструктуру безпілотниками й ракетами.

Зазначається, що цей аеропорт має два термінали й до війни міг обслуговувати до 3 тисяч пасажирів на годину.

Marsh McLennan підтримує український уряд у створенні страхового механізму для покриття комерційної авіації. Брокер вже має програму страхування для суден, що перевозять усі вантажі через український чорноморський коридор.

У цих переговорах бере участь й авіаційний сектор.

«Національні перевізники, лоукости та українські авіакомпанії висловлюють зацікавленість і думають, чи варто їм це робити», — зазначив він.

Український уряд також прагне відновити роботу головного аеропорту країни неподалік від Києва, але Еллісон вважає, що авіаційний ринок чекає, «поки не буде впевненості в тому, що це може відбутися за сценарієм з набагато меншим ризиком».

ІА "Вголос": НОВИНИ