Якщо це станеться до початку голосування, то через відсутність кворуму виборчі дільниці не зможуть відкритися, а якщо до початку підрахунку голосів, то навіть якщо комісія підведе підсумки без кворуму, будуть підстави для визнання вибору недійсними в судах.

«Небезпека зриву виборів через відсутність кворуму перед початком голосування або вже під час підрахунку голосів є найреальнішою і найефективнішою», - відзначив він.

Відповідаючи на запитання, чи вдадуться кандидати до тих чи інших способів зриву виборів або їх фальсифікації, глава КВУ сказав: «Дійсно, для багатьох другий тур буде вирішальним, і ситуація, коли розрив між першим і другим місцями буде набагато менший, ніж у першому турі, і кожен голос буде на рахунку, в принципі такі речі дуже навіть можливі і застосовуватимуться».

Черненко вважає маловірогідним, що парламент до другого туру прийме закон, який усуває норму про необхідність наявності кворуму в дві третини членів комісії для прийняття рішень і проведення голосування.

Як повідомлялося, Олександр Лавринович (Партія регіонів) зареєстрував законопроект, яким пропонується змінити Закон «Про вибори президента» таким чином, що засідання виборчої комісії вважатиметься повноважним при участі в ньому хоча б одного члена.

Зараз згідно із законом кворум комісії складає дві третини від її складу. Кандидати Янукович і Тимошенко в кожній комісії згідно із законом мають право рівно на половину її членів, що робить можливим зірвавши роботи комісії в разі відкликання своїх представників одним із кандидатів.

ІА "Вголос": НОВИНИ