Безперечним лідером серед великих проєктів у категорії «Освітні та медичні проєкти» є проект безбар’єрного простору практичної науки "Puliui Science Hub. Його вже підтримало 6 130 львів’ян. Його подано від імені ліцею імені Івана Пулюя. Він передбачає створення різноманітних наукових лабораторій для навчання учнів.  

Наступний у трійці лідерів проєкт освітньо-відпочинкового простору «R.E.A.L. patio». За нього вже проголосували 5 254 особи. Він передбачає реконструкцію внутрішнього дворика ліцею «Львівський». Після реконструкції учні ліцею зможуть тут не тільки відпочивати, але й проводити уроки на свіжому повітрі.

Завершує трійку лідерів на сьогодні проєкт «Нехай б’ється серце дитини», за який вже віддано 4 305 голосів. Він передбачає забезпечення клінічної лікарні швидкої допомоги у Львові сучасним високоякісним медичним обладнанням для надання допомоги дітям з хворобами серця та судин.

Йому в спину дихає проєкт «Смачна локація у ліцеї «Сихівський». Оновлення харчоблоку та їдальні в приміщенні ліцею вже отримало 4 140 голосів.

Як пояснив «Вголосу» начальник відділу розвитку мікрогромад та громадських ініціатив Львівської міської ради Орест Файфурка, цьогорічних переможців обиратимуть за певними критеріями.

За його словами, на малі проєкти кожного району міста передбачено по 10% від всього громадського бюджету. Це 7,5 млн грн на населені пункти Львівської МТГ.

Максимальний кошторис малого проєкту становить 600 тис. грн, це означає що буде щонайменше 13 проєктів-переможців.

«Відповідно до умов конкурсу, щонайменше 40% від кількості проєктів-переможців мають становити проекти з категорії «Інші» - проекти, які не стосуються освітніх та медичних закладів. Тобто при 13 проектах-переможцях, з них 6 будуть з категорії «Інші проекти». Також є обмеження для населених пунктів Львівської МТГ - не більше 2 % від загальної суми громадського бюджету Львова на один населений пункт - не більше 1,5 млн. грн. Тобто проєкти тих населених пунктів, які подали 3 або більше проєктів, будуть конкурувати між собою за кількістю голосів (з врахуванням гарантованої квоти на «інші проєкти»), - каже він.

Водночас за словами Ореста Файфурки, проєкти, які не отримають найбільшу кількість голосів, все одно мають шанс втілитися. Їх скерують до профільних депутатських комісій Львівської міської ради. І вже депутати мають можливість включити їх у титульні списки на наступний рік.

Нагадаємо, як повідомляв «Вголос», голосування за проєкти Громадського бюджету триватиме до 15 листопада. Цього року у конкурсі беруть участь 254 проєкти. Для втілення ідей переможців у міському бюджеті передбачено 75 мільйонів гривень. Наразі львів'яни активно підтримують освітянські проєкти

ІА "Вголос": НОВИНИ