Серед них – «майже 100%» відкриття бозону Хіггса, безногі земноводні - ровесники динозаврів, молекули цукру в космосі і ймовірна планета на краю Сонячної системи.

На першому місці у Топ-10 - виявлення «Драматичного» храму індіанців майя, загубленого в джунглях Гватемали.

2-ге місце. Стародавні фрески майя. Всупереч чуткам про те, що майя передбачали кінець світу 21 грудня 2012 року, на цих стінах зображені розрахунки, що припускають ще тисячі років.

3-є місце. Безногі амфібії, які репрезентують абсолютно нову для науки родину земноводних. Згідно з припущеннями науковців, ці істоти є ровесниками динозаврів.

4-те місце. Новий вид мавп, один з восьми нових ссавців, знайдених під час експедиції в Північне Перу. Зоологи охрестили ці місця «Новим раєм біологічного різноманіття».

5-те місце. Астрономи нарахували в системі зірки HD 10180, розташованої на відстані 127 світлових років від Землі, у сузір'ї Гідри, дев'ять планет.

6-те місце. «Загублений світ» в Антарктиді. Дивні глибоководні істоти були виявлені поблизу гарячих і багатих мінералами гідротермальних джерел біля берегів Антарктиди.

7-ме місце. «Бозон Хіггса». Фізики, що працюють на Великому адронному колайдері, «з 99-відсотковою впевненістю» оголосили про відкриття бозону Хіггса.

8-ме місце. Астрономи припустили, що на краю Сонячної системи, за межами орбіти Нептуна, існує невідома досі карликова планета. З цією метою було проаналізовано 92 об'єкти пояса Койпера. Згідно з думкою бразильського астронома, тільки існування цієї невідомої планети може пояснити дивну поведінку об'єктів у зазначеному поясі.

9-те місце. «Солодке відкриття». Астрономи виявили, що навколо зірки, віддаленої на приблизно 400 світлових років від Землі, «плавають» прості молекули цукру, а точніше - органічні молекули, відомі як вуглеводи, які складаються з вуглецю, водню і кисню.

10-те місце. Гігантський крокодил Лолонг, якого знайшли на Філіппінах, сягає 6,17 метра завдовжки. Рептилію занесли в Книгу рекордів Гіннеса.

Джерело: ТСН

Фото: National Geographic

ІА "Вголос": НОВИНИ