Натомість, на кінець 2011 року 700 тис. українців отримували мінімальну заробітну плату, а 1,3 млн. наших громадян заробляли менше мінімальної.

У Пенсійному фонді також розповіли, що передбачений законом «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» максимум, з якого проводяться відрахування до загальнообов'язкових державних фондів, має на меті обмежити виплату надвисоких пенсій.

«Дійсно, є максимальна сума, після якої відрахування не беруться. Таку „стелю“ визначено законом і вона не може перевищувати 17 прожиткових мінімумів для працездатного населення. Тобто, на сьогодні максимальна сума, з якої сплачуються внески, складає 18 241 грн.», — зазначив Литвиненко.

Він додав, що мова йде не про поблажливе ставлення до статків «товстосумів» — таким чином встановлені «запобіжники» для витратної частини бюджету ПФ. Якщо "підняти стелю" вище 17 прожиткових мінімумів, є ризик тонізації зарплат.

«Якщо всю зарплату обкладати податками, то треба, відповідно, платити і надвисокі пенсії. Адже за нині чинним законодавством розмір виплат людині залежить від сум сплаченого внеску», — розповів Литвиненко.

ІА "Вголос": НОВИНИ