Піонерами стали музиканти Брюссельського філармонічного оркестру. З 1 грудня оркестр грає всі концерти, як «домашні» так і гастрольні, не по паперовим нотах. На пюпітрі укріплені планшетники!
До цього оркестр Брюссельської філармонії був знаменитий переважно тим, що за виконання саунд-трек до фільму «Артист» отримав на початку 2012 року «Оскара» у відповідній номінації. Тепер оркестр має шанс прославитися ще й як найпрогресивніший ансамбль симфонічного світу.
Після номінації на «Оскара» до адміністрації оркестру звернувся один великий виробник планшетників. «Нас запитали, чи згодні ми піти на цей експеримент, - розповідає директор оркестру Мішель Табачник. - Ми випробували технологію, і всім вона припала дуже до душі».
Переваги очевидні: в один планшетник навіть з середнім об'ємом пам'яті запросто поміщається вся нотна бібліотека оркестру. Будь-який новий твір моментально опиняється в доступі. Планшетник займає вкрай мало місця і майже нічого не важить, чого ніяк не можна сказати про паперові ноти. Нарешті, під час концерту музикантам не доводиться перевертати ноти. «Планшетник я можу, наприклад, взяти з собою вранці в потяг, щоб повторити твір перед репетицією, - захоплюється альтист оркестру Штефан Ульпеніх. - Я можу також зберегти в ньому робочі записи, це дуже зручно».
Нарешті, самий вагомий довід (принаймні, з точки зору менеджерів оркестру): економія. У рік Брюссельський оркестр витрачав не менше 25 тисяч євро на придбання та копіювання паперових нот. Нова технологія дозволить скоротити цю статтю оркестрових витрат на порядок.
Платити відтепер доведеться тільки за права на ноти (або, у випадку, якщо права вже належать оркестру, за оцифровку партитур). Втім, майже вся музична література вже давно існує в цифровому варіанті. Великі музичні видавництва пропонують клієнтам як паперові ноти, так і їх цифрові версії.
Джерело: Німецька хвиля
ІА "Вголос": НОВИНИ