Він зазначив, що 85% із зазначеної суми – експертний кредит чеського банку, 15% - кошти української сторони (16,5 млн. євро).
За словами Честміра Зедека, для будівництва заводу потрібно 6 га землі та лінії електропередач потужність яких 14 мегават.
«Ми розробили проект сміттєпереробного заводу спеціально для України та Росії, оскільки тут трохи інші методи збору сміття, ніж у Європі. В Україні є суміш усіх побутових відходів, тоді як у Європі сміття сортують і вдома, і на вулиці. Саме тому, розробляючи проект, ми врахували, що сміття потрібно буде сортувати на заводі», - пояснив Честмір Зедек.
Він пояснив, що спочатку із сміття будуть відділяти тільки пластик, з якого виготовлятимуть пакувальну стрічку. Також із сміття відбиратимуть суміш пластику та паперу, з якої робитимуть черепицю.
Залишки сміття, після відсортування скла та органіки, спалюватимуть для отримання електроенергії. Після спалення можна буде отримати попіл і шлак.
Будівництво такого заводу, за словами Честміра Зедека, триватиме приблизно 2,5 роки. Термін окупності проекту – 9 років.
Голова комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської облради Ірина Сех зазначила, що представників чеської компанії запросили на презентацію у ЛОР для того, щоб вибір інвестора для будівництва сміттєпереробного заводу був максимально відкритим.
«Часто були розмови, що на Львівщину приходять інвестор з цього питання, їх багато, проте немає вирішення проблеми. Саме тому ми вирішили, що всі зацікавлені особи, які мають думки, бажання та інвестиції, щоб вирішити проблему Львівського сміттєзвалища, запрошувати на такі публічні обговорення», - сказала Ірина Сех.
Вона додала, що екологічна комісія ЛОР прийняла рішення доручити робочій групі з питань Грибовицького сміттєзвалища вивчити пропозиції фірми "Гранекс" і доповісти про результати роботи на засіданні сесії облради 6 березня.
ІА "Вголос": НОВИНИ