Брак вітаміну D спровокований тим, що його практично неможливо отримати у достатній кількості ні з продуктів харчування, ні в результаті перебування на сонці, пише "Добрий лікар".
Професор Владислав Поворознюк, президент Української асоціації остеопорозу, озвучив невтішну статистику рівня дефіциту вітаміну D в Україні. “81,8% дорослого населення мають гостру нестачу вітаміну D в організмі, 13,6% - недостатню кількість. І тільки у 4,6% українців рівень вітаміну D відзначається в нормальній кількості”, - розповів він.
А професор медицини, фізіології і біофізики з Бостона (США) Майкл Ф. Холик (Бостон, США), зазначив, що дефіцит вітаміну D - це серйозна проблема світового рівня. “У зоні ризику сьогодні перебувають всі люди. Доведено, що 80% населення в світі страждають дефіцитом вітаміну D. Причому, більшість не знає, наскільки цей вітамін важливий для організму. Рахіт, про який всі більш-менш знають, - це лише верхівка "айсберга" захворювань, до яких може привести брак цього елементу. Іншими хворобами є остеомаляція (болі в кістках), цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, ревматоїдний артрит, високий артеріальний тиск, рак”.
Експерти зазначили, що існує тільки два природні джерела отримання вітаміну D -- промені сонця в літній час і деякі продукти харчування. Але цього недостатньо для поповнення запасів вітаміну в організмі. Наприклад, в Україні сонце активне тільки 3 місяці, а тому гостра нестача ультрафіолету триває з жовтня по квітень. З іншого джерела - їжі - отримати достатню кількість також практично неможливо. Для цього знадобиться випивати щодня по 10 склянок молока або з'їдати по 500 грамів жирних сортів риби і горіхів.
На сьогодні вітамін D призначають лише у педіатричній практиці. Тож актуальною постала тема застосування аптечних форм цього вітаміну при лікуванні артеріальної гіпертензії, ревматоїдного артриту, розсіяного склерозу, цуркового діабету і навіть раку.
ІА "Вголос": НОВИНИ