Сьогодні у Львові відбулось виїзне засідання Виконавчого комітету ЛМР на вулиці Пекарській, на яке Андрій Садовий разом з підлеглими чиновниками дістався на велосипедах. Разом з тим, мобільність у місті, попори заявлені цілі, залишає бажати кращого. Про це розповів секретар ЛМР Маркіян Лопачак.
Про це він написав на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.
За словами секретаря Львівської міської ради, на виїзному засіданні Виконком ЛМР розглянув лише два питання.
За словами секретаря Львівської міської ради, на виїзному засіданні Виконком ЛМР розглянув лише два питання.
- – Про затвердження Плану дій з реалізації Плану сталої міської мобільності Львова до 2024 року;
- – Про розвиток велосипедної мережі та підготовку відповідної програми.
Як зауважив Маркіян Лопачак, ці питання є безумовно правильними, проте все ж більше декоративними. Позаяк, вся нормативна база для розвитку міської мобільності є ухвалена ЛМР. Залишилось лише втілити її в життя.
"Ці два документи є програмним продовженням, а здебільшого – і просто повторенням Плану сталої мобільності Львова, затвердженого депутатами ще у лютому 2020-го. Що заважає одразу брати і виконувати прийнятий давним давно основний програмний документ, я, правду кажучи, не розумію", - говорить Маркіян Лопачак.
Він наголосив, що попри факт підтримки плану міської мобільності з боку депутатів, виконавча влада міста на чолі з міським головою не поспішає втілювати у життя його положення.
"За 1,5 року ми так і не побачили ні самих робіт, ні плану їхньої почерговості, ні розрахунків їхньої вартості. І мобільність у місті все ще кульгає (1,5 км від Ратуші на Пекарську ми пішки здолали швидше, ніж ті, хто був на велосипедах). Якщо потрібне допрацювання чи внесення змін до програм – то це варто робити. Разом з депутатським корпусом та громадою. У профільних комісіях, з публічним обговоренням з різними громадськими середовищами і, підсумково, на засіданні ради. Бо ці речі є стратегічними", - пише секертар ЛМР.
Електронний квиток у Львові знову відтягують?
За словами Лопачака, його здивувало те, що впровадження е-квитка у Львові, яке міський голова обіцяє від 2014-го року, знову можуть відтермінувати.
За словами Лопачака, його здивувало те, що впровадження е-квитка у Львові, яке міський голова обіцяє від 2014-го року, знову можуть відтермінувати.
"Раніше нам обіцяли конкретну дату впровадження е-квитка: січень 2022. А в нинішніх рішеннях виконкому уже написано – 2021-2023. Невже все знову відтерміновується?Розраховую на конструктивну позицію виконавчих органів. Краще все-таки не «плани для реалізації планів» ухвалювати, а спільно робити реальну роботу. Інакше нинішніми темпами це все триватиме дуже і дуже довго", - пише він.
Нагадаємо, «Вголос» писав, що станом на вересень 2021-го року для впровадження електронного квитка у Львові треба додатково близько 1 млрд грн фінансування.
ІА "Вголос": НОВИНИ