Про це повідомив кореспондент «Вголосу».

Нині у приміщенні Ратуші мало відбутися громадське обговорення проекту типового положення про громадську колегію при управлінні Львівської міськради. У ньому зареєструвалися представники майже 128 громадських організацій Львова. Однак на самому ж початку вони заявили про порушення процедури, адже повідомлення про обговорення на сайті Львівської міськради з’явилося лише за 15 хвилин до його початку. Також учасників обурило, що це просте обговорення проекту, а не громадські слухання, які мали б мати результативну частину. Відтак представник ГО «Рабів до раю не пускають» Іван Спринський запропонував сформувати робочі групи і дати їм, як мінімум, тиждень часу на обговорення цього документу. Однак модератор заходу директор «Інституту міста» Олександр Кобзарєв  не пристав на таку пропозицію.

Заступник голови громадської ради при Львівській ОДА Олеся Дацко виступила із заявою, що запропоновані колегії, аж ніяк не можуть бути громадськими, адже майже половина їх складу визначатиметься управліннями. У проекті положення дійсно вказано, що кількісний склад колегії формується за таким принципом: 49% визначає керівник управління з числа  представників неурядових організацій, установ та закладів, а решта визначається на установчих зборах з числа претендентів шляхом рейтингового голосування за кандидатів, що зголосилися добровільно.

Олеся Дацко також зазначила, що ще півроку тому громадська рада при ЛОДА офіційно звернулася з вимогою розблокувати процес створення громадської ради при Львівській місткій ради. І у статуті міста не має такої форми організації громадського сектору, як колегія. «Тому ми пропонуємо залучати громаду для управління містом у законному порядку, легітимно і прозоро, а не у формі «кишенькових» колегій, що не мають ніякої ваги», – зазначила активістка. Громадськість навіть встигла напрацювати своє положення про громадську раду. 

Виступив на засіданні й представник громадської ради  при Львівській ОДА Рустам Курбанов: «У цій новій Львівській міській раді, на думку громадської ради при ЛОДА, було здійснено спробу дати завуальований політичний хабар, включивши до складу виконкому з 9 осіб трьох представників від громади. Очевидно, аби заявляти, що ми ж залучили представників громади, що вам ще потрібно? Для чого вам громадська рада? При чому ми розуміємо, що ці представники громадськості при своїй постійній меншості завжди були б не при справах. Коли така кулуарна пропозиція не зреалізувалася, було винайдено ноу-хау – запропонувати інший завуальований хабар у вигляді громадських колегій. Але ми не згодні й з цим. Ми не швейцари у соціальному ліфті, ми не натискатимемо на кнопки, щоб когось із можновладців просувати. Ми наполягатимемо на створенні громадської ради, бо це єдиний прозорий і широкий варіант громадського органу без обмежень у 21 особу, як нам пропонують. Адже у Львові є більше трьох тисяч громадських організацій». Він також пояснив, що громада прагне, аби офшорна зона «Площа Ринок» припинила своє існування.

Зрештою громадське обговорення було визнано таким, що не відбулося. Відтак майже усі представники громадських організацій зареєструвалися в ініціативну групу щодо створення громадської ради при Львівській міській раді. Її тимчасовим головуючим обрали Рустама Курбанова і через тиждень вони знову зберуться у львівській Ратуші.

ІА "Вголос": НОВИНИ