Міжнародне журі назвало першого нагородженого у 2022 році.
В цьому році лауреатом Почесної відзнаки «Народний поет України» став видатний український поет і прозаїк, політв’язень, борець за незалежну Україну, почесний доктор Львівського національного університету ім. Івана Франка, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Ігор Калинець (м. Львів).
За рішенням міжнародного журі, таку нагороду одержують поети, відомі своєю визначною творчістю та подвижницькою діяльністю на благо України.
Нагороджені отримують диплом і орден Почесної відзнаки «Народний поет України».
Як відомо, у попередні роки відзначені – Дмитро Павличко, Василь Симоненко, Володимир Івасюк, Василь Голобородько, Павло Мовчан, Іван Драч, Андрій Демиденко, Степан Пушик, Рауль Чілачава, Ігор Павлюк, Тетяна та Сергій Дзюби, Ярослав Савчин.
«Таке нагородження відбуватиметься поетапно – протягом року. У 2022-му ми плануємо відзначити чотирьох лауреатів», - повідомив голова журі Василь Слапчук.
Щиро вітаємо Ігоря Мироновича! Зичимо здоров’я та всіх гараздів!
Довідково:
Ігор Миронович Калинець — поет і прозаїк, один із чільних представників так званої «пізньошістдесятницької» генерації та дисидентсько-самвидавного руху в Україні, політв'язень.
За участь у дисидентському русі у 1972 році Ігоря Калинця було засуджено на 6 років ув'язнення суворого режиму й 3 роки заслання. Покарання відбував у Пермських концтаборах разом з Іваном Світличним, Василем Стусом, Миколою Горбалем, Степаном Сапеляком та іншими.
Заслання відбував разом із дружиною Іриною Стасів-Калинець на Забайкаллі
Після повернення до Львова у 1981 році працював у Львівській науковій бібліотеці ім. В.Стефаника.
З 1987 брав участь у виданні самвидавного журналу «Євшан-зілля», згодом став його редактором.
Окрім «дорослих» творів пише також вірші для дітей. Було видано кілька книг, які розійшлися не тільки в Україні, але також і в країнах з великою українською діаспорою (Казахстан, Канада, США, Аргентина).
Його книгу «Небилиці про котика і кицю» ілюструвала українська художниця Вікторія Ковальчук у 2005 році.
Читайте також на сайті ІА «Вголос»:
ІА "Вголос": НОВИНИ