Про це він заявив в інтерв'ю проекту «Крим.Реалії».

«Що стосується статусу кримчан як нерезидентів, ви знаєте, що рівень впливу уряду на Національний банк України дуже низький через його спеціальний статус. Однак ми маємо намір зробити широкий майданчик для дискусії і будемо переконувати всі адміністративні органи влади, щоб разом погоджувати рішення, що ухвалюються. З цього питання дискусії теж йтимуть», – сказав він.

За словами Вадима Черниша, він має намір звернутися до всіх органів влади України із закликом погоджувати рішення, що ухвалюються.

У листопаді 2014 року Національний банк України постановою №699 прирівняв фізичних і юридичних осіб, зареєстрованих в анексованому Росією Криму, до нерезидентів. Правозахисники заявили про дискримінацію кримчан і подали позов до суду з вимогою скасувати цю норму.

Суд першої інстанції – Окружний адміністративний суд Києва – позовні вимоги відхилив. Після чого позивачі подали апеляційну скаргу.

1 вересня 2015 року Київський апеляційний адміністративний суд визнав незаконним пункт 1 постанови правління НБУ від 3 листопада 2014 року №699, згідно з яким громадяни України з кримською реєстрацією прирівнювалися до нерезидентів.

Нацбанк України подав касаційну скаргу, до якої приєднався «ПриватБанк».

Вищий адміністративний суд України направив справу про скасування постанови Національного банку України №699, відповідно до якої кримчани були визнані нерезидентами й обмежені в отриманні банківських послуг, на новий розгляд до суду першої інстанції.

Цим рішенням ВАСУ фактично повернув статус нерезидентів для кримчан, який прописаний у пункті 1 постанови НБУ і який був скасований раніше рішенням Київського апеляційного адміністративного суду.

Правозахисники заявили, що звернуться до Європейського суду з прав людини.

ІА "Вголос": НОВИНИ