Мисливці за діабетом» у Львівській області інформують, як боротися із ризиками виникнення цукрового діабету 2 типу під час війни.
За статистикою в Україні понад 1,3 мільйони мають цукровий діабет. Попри це, близько 65% не знають про свій діагноз. А згідно результатів дослідження STEPS, 27,4% українців ніколи не вимірювали свій рівень глюкози. Внаслідок цього, в країні високий рівень госпіталізації пацієнтів із цим захворюванням. Львівщина - один лідерів за кількістю виявлених на цукрових діабетів.
«Зараз Львів приймає велику кількість людей, які тікають від війни. Наразі у нас зареєстровано 64 735 пацієнтів із цукровим діабетом. Серед них 57 180 - другого типу. Щоб вирішити цю проблему, ми визначаємо рівень глюкози в крові та лікування цього захворювання. Адже зараз час, коли люди насамперед мають звертати увагу на своє здоров‘я», - розповідає директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис.
Загалом проєкт має на меті підвищити рівень обізнаності про цукровий діабет 2 типу. А також залучити лікарів первинної ланки медичної допомоги. Які допоможуть регульовано перевіряти рівень глюкози у крові.
«Можемо відзначити, що проблем з інсуліном на сьогодні немає. Усі аптеки з якими ми уклали договори повністю забезпечені гормоном. І місцеві, і тимчасові переселенці можуть бути спокійними, - продовжує Чемерис.
Визначити рівень цукру в крові можна і онлайн. Для цього створили доказовий онлайн-тест на визначення цукрового діабету 2 типу - diabetes.pic.org.us. Відповідний тест затверджений Наказом МОЗ.
«З початку повномасштабної війни, коли на Львівщину прибула велика кількість переселенців, ми вирішили переглянути нашу діяльність. Зокрема, сфокусувалися на цукровому діабеті 2 типу. Ми хочемо тестувати рівень цукру у крові та надавати базові медичні потреби. Більше того, забезпечити цих людей лікуванням, - розповідає менеджер україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров‘я» Галина Майструк.
Як писав «Вголос», на сьогодні у Львові зареєстровано 20 тисяч осіб, недужих на цукровий діабет.
ІА "Вголос": НОВИНИ