На своєму останньому засіданні Виконком Львівської міськради ухвалив рішення про затвердження містобудівних умов та обмежень на земельну ділянку в районі «Під Голоском». Це викликало бурю емоцій і припущень, що мораторій в мікрорайоні припинив свою дію. Та за словами самих членів Виконкому, мораторій на нову забудову в мікрорайоні діє цй далі.
Ситуацію детальніше роз'яснив заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач. За його словами, обурення окремих активістів стосовно цього голосування є безпідставні, адже його метою є як раз таки збереження від чергової житлової забудови ділянки, на якій має постати перша школа в мікрорайоні.
«Насправді це лише буря у склянці води. Адже треба читати не тільки назву (в даному випадку – початок назви), а й текст самого рішення. Тоді б стало очевидно, що містобудівні умови та обмеження видані не якомусь конкретному суб’єкту – забудовнику, а управлінню земельних ресурсів міської ради з метою завершення обміну земельної ділянки так званої Інкубаторної станції», - пише він.
За словами чиновника, саме на цій ділянці згідно з Генпланом Львова мала б бути школа, однак раніше, після чергової зміни зонування району, на цьому місці могла б постати ще одна житлова багатоповерхівка. Саме для уникнення такого розвитку подій Виконком й ухвалив рішення про містобудівні умови та обмеження на цю ділянку, адже воно є частиною довгого та складного компромісу між містом, забудовникам та місцевими мешканцями.
"Після численних обговорень і засідань робочої групи врешті було прийнято рішення про обмін ділянки – і це фактично була вимога мешканців – і вже тепер частину території використаємо для розширення проектованого навчального закладу, на решті, біля вулиці Малоголосківської – облаштовуємо рекреаційну зону. Навіть більше, на територію цієї рекреації вже є громадський проект «Парк на Малоголосківській», який нещодавно став переможцем Громадського бюджету і наступного року має реалізовуватися", - акцентує Любомир Зубач.
Як роз'яснив заступник міського голови з містобудування, саме для завершення обміну ділянок з метою створення в районі повноцінного освітнього закладу та рекреаційної зони, члени Виконкому проголосували за це рішення.
"Але повернемося до обміну. Офіційні власники ділянки наполягали, що для завершення обміну потрібно підготувати повний пакет документів, в тому числі містобудівні умови та обмеження на альтернативну ділянку. Утім звертаю увагу, що це є рамкові містобудівні умови, без зазначення якогось конкретного суб’єкта будівництва. Зрештою, за таким самим принципом управління архітектури готує містобудівні умови і обмеження на ділянки, які йдуть на земельні аукціони", - пояснює Зубач.
Так має виглядати «Парк на Малоголосківській»,
"Чи цього всього вже не потрібно? Не треба ні школи, ні парку? І хай власники земельних ділянок Інкубаторної станції і надалі виношують свої ідеї забудувати всю цю територію житлом? Я з цим не згоден і вважаю, що потрібно завершити розпочату справу. І мешканці «Під Голоском» заслуговують на парк і школу", - підсумував Любомир Зубач.
ІА "Вголос": НОВИНИ