На цьому наголосив сьогодні, 7 червня, заступник голови – керівник апарату Львівської облдержадміністрації Іван Груник на нараді з власниками автостанцій Львівської області, повідомила прес-служба Львівської ОДА.
Головними на нараді стали питання приведення автостанцій у належний санітарний та експлуатаційний стан, а також питання порядку розрахунку і погодження розміру автостанційного збору.
Учасники наради погодилися, що розмір автостанційного збору – більший, ніж 10% вартості квитка - є дещо завищеним, та може викликати справедливе невдоволення пасажирів. Адже рівень послуг, який надають окремі автостанції, не відповідає рівню автостанційного збору.
Заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації підкреслив, що власникам автостанцій необхідно виважено підійти до питання розрахунку розміру автостанційного збору та провести його згідно з вимогами Наказу Міністерства транспорту та зв’язку України «Про затвердження Порядку регулювання діяльності автостанцій» на підставі реальних затрат, які несе власник на утримання автостанції.
Іван Груник дав доручення керівникам автостанцій Львівської області розробити програму та план заходів з приведення автостанцій у належний санітарний та експлуатаційний стан, їхнього розвитку та функціонування.
Управлінню розвитку інфраструктури облдержадміністрації доручено узагальнити та погодити розроблені керівниками автостанцій області програми та плани заходів з приведення автостанцій у належний санітарний та експлуатаційний стан, а також забезпечити контроль за їх виконанням.
Іван Груник закликав власників автостанцій забезпечити надання пільг на автостанційне обслуговування пільгових категорій громадян. З цією метою буде підготовлено лист до керівників автостанцій щодо надання пільг на автостанційне обслуговування пільгових категорій громадян.
У нараді взяли участь начальник управління розвитку інфраструктури облдержадміністрації Володимир Корпан, заступник начальника управління розвитку інфраструктури облдержадміністрації Віктор Чайко, спеціалісти головного управління економіки та промислової політики облдержадміністрації, голова Львівського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників» Роман Лобода, представник ГО «Західавтотранс» Михайло Єдинак, власники автостанцій області.
Станом на 1 червня в Львівській області зареєстровано 55 автостанцій.
З 01.01.2011 набув чинності Наказ Міністерства транспорту та зв’язку України від 27.09.10 № 700 «Про затвердження Порядку регулювання діяльності автостанцій».
Згідно з Наказом необхідною умовою діяльності будь-якої автостанції, що підписала договір про організацію надання автостанційних послуг, є розрахунок та погодження автостанційного збору, який власники автостанції можуть стягувати з пасажира за надання послуг в відсотках до вартості квитка.
Розмір автостанційного збору на плановий період розраховується власником за результатами діяльності автостанції у звітному періоді як відносна величина до вартості проїзду (у відсотках) з урахуванням класу автостанції та погоджується з обласними державними адміністраціями, на території яких розташована автостанція. Розмір автостанційного збору розраховується за формулами, наведеними в Наказі Мінтрансзв’язку, та встановлюється як єдиний для всіх автостанцій відповідного класу.
ІА "Вголос": НОВИНИ