Вони в лабораторії дослідили, як змінюється вода, якщо її відстоювати, кип'ятити, чистити мінералами чи побутовими фільтрами. Вчені заявляють, що людям лише здається, що після цих маніпуляцій рідина з крана стає кращою, йдеться у сюжеті ТСН.
Хімік-аналітик Тетяна чекає, поки вода у склянці стане коричневою. Так вона вимірює рівень хлоридів. Зізнається, що після своїх досліджень тричі подумає, чим вгамувати спрагу. «Якщо я приходжу до людей, прошу воду і бачу, що в них стоїть бутильована вода, я її вип'ю, переважно, це чай в гостях. Сиру воду я не п'ю», - каже хімік-аналітик Тетяна Рибальченко.
Мати двох дітей Євгенія чистить воду за домашнім рецептом. «Ось так ми відстоюємо воду для того, щоб знизити рівень хлору», - показує жінка. Вона певна, що після доби у банці вода з-під крана стає безпечною. «Ми купуємо воду для того, щоб пити, а відстоюємо для того, щоб готувати продукти», - каже Євгенія.
Але все це - міф, довели дніпропетровські дослідники. Вони відстоювали воду протягом доби, а потім повторили аналіз. І колірність, і окислюваність збільшилася. Пояснюють: в українські водойми потрапляє чимало речовин для прання та чистки, нафтопродуктів, пестицидів та інших стоків.
Щоб перетворити цю суміш на водопровідну воду, додають завелику кількість хлору. Звичайне кип'ятіння перетворює все це на отруту, - кажуть дослідники. «В цьому випадку реактор – це чайник чи каструля, де ви варите борщ, відбувається утворення хлоровмісних речовин – канцерогенів, які можуть викликати рак», - говорить керівник проекту Володимир Гончаренко.
У лабораторії дослідили ефект від найпопулярніших народних методів очистки води. Наприклад, люди беруть мінерал шунгіт, кладуть у воду з-під крану і настоюють три доби, щоб вода очистилася. Проте, як виявилося, за хімічними показниками вода ніяк не змінилася. Очищення води за допомогою коралів, часнику, заряджених пластин та навіть побутових фільтрів результатів не дали. У деяких випадках рідина стала ще небезпечнішою, кажуть дослідники.
Але один народний метод себе таки виправдовує. Це коли воду ставлять у морозильник. Дослідники поставили воду в морозилку, заморозили її на дві третини, а потім узяли на подальший аналіз. Третину, що не встигла замерзнути, зливають. А розтоплену кригу відправляють на аналіз. «Спочатку замерзають саме молекули води. І ось там лишаються ці хімічні з'єднання, солі і так далі, от ту частину зливають, потім розморожують цей лід, і вона справді відповідає санітарно-гігієнічним нормам», - переконаний Володимир Гончаренко.
Дослідники кажуть, що не хотіли дискредитувати народні методи, навпаки, шукали вихід. Адже, за їх даними, 95 відсотків водопровідної води в Україні взагалі не придатні для вживання.
Джерело: ТСН
ІА "Вголос": НОВИНИ