Ухвалення закону про реформування Служби безпеки України посилить здатність країни захистити себе від гібридної війни та інших загроз національній безпеці.
Про це йдеться в заяві послів країн G7, оприлюдненій у Твіттері.
Дипломати країн «Групи семи» підтримали точку зору представників ЄС, НАТО і США, які у спільній статті закликали парламентаріїв невідкладно ухвалити законопроєкт про реформування СБУ.
«Прийняття як законопроєкту 3196-д, так і повністю узгодженого супутнього закону є критично важливим для початку реформи СБУ. Це посилить здатність України захистити себе від гібридної війни та інших загроз національній безпеці», - зазначили посли країн G7.
Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендував парламенту ухвалити в другому читанні законопроєкт №3196-д “Про внесення змін до Закону України «Про Службу безпеки України» щодо удосконалення організаційно-правових засад діяльності Служби безпеки України”.
Законопроєктом, серед іншого, пропонується ліквідувати спецпідрозділи СБУ з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією.
Зазначимо, що реформа СБУ має багаторічну історію. Вона почалася ще за часів президентства Ющенка. У 2008-2009 роках РНБО ухвалила рішення «Про Концепцію реформування Служби безпеки України» та «Комплексну цільову програму реформування Служби безпеки України».
Ба більше, було навіть зареєстровано законопроєкт, який, однак, пізніше зняли з розгляду. У 2015 році було оголошено про нову реформу. На ній наполягали міжнародні партнери. Однією з головних умов була ліквідація спецпідрозділів, які опікуються економічними злочинами.
Читайте також на сайті ІА «Вголос»:
ІА "Вголос": НОВИНИ