Про це йдеться у статті "Потужна зброя Росії: Поширення неправдивих історій" журналіста Ніла Макфаркуара для видання «The New York Times».
"Експерти кажуть, що фундаментальна мета дезінформації полягає у тому, щоб поставити під сумнів офіційну версію подій – та навіть сам факт наявності правдивої версії подій", - йдеться у матеріалі.
Головною метою Кремля є не допустити розширення впливу НАТО у Європі, тому розповсюдження неправдивих повідомлень на Заході було типовою політикою ще в часи СРСР, але зараз дезінформація у Росії "вважається важливим елементом військової доктрини", а підхід до неї став значно серйознішим, зазначається у статті.
Потік негативних заяв щодо НАТО, які поширились в засобах масової інформації, викликав вороже ставлення з боку народу щодо угоди з Альянсом.
Одним з останніх прикладів політики "дезінформації" NYT наводить ситуацію у Швеції, де наразі обговорюють поглиблення співпраці з НАТО, у публічних дискусіях з'явився незвичний для шведів елемент – "потік перекрученої та відверто неправдивої інформації у соціальних мережах".
Також видання наводить й інші кампанії Кремля з пропаганди фальшивої інформації, зокрема в Україні (стосовно Криму) та Німеччині (історія про згвалтування мігрантами 13-річної дівчини).
ІА "Вголос": НОВИНИ