Керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького та директора Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артема Ситника викликали на засідання комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції, яке відбудеться 13 березня.

Про це заявив народний депутат, заступник голови комітету Борислав Береза в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

«Запитання до пана Ситника, мабуть, будемо ставити вже у середу, коли він прийде до нас на комітет. Там я буду показувати матеріали цієї справи, яка є в них, і буду запитувати: чому ця справа нікуди не рухалася. Я не буду казати про те, як повинен відповідати пан Ситник. Питання в іншому. Чому за два роки нічого не сталося? Чому два роки стояла справа? Чому два роки пан Гладковський та інші займалися тими оборудками про які йдеться в цій справі. На це, мабуть, повинен відповідати Ситник», — зазначив Береза.

Раніше депутат заявив, що Військова прокуратура передала Національному антикорупційному бюро матеріали справи про розкрадання в оборонці ще в березні 2017 року. Береза стверджує, що це було одне з тих проваджень з листуванням сина звільненого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, про яке йшлося в розслідуванні журналістів Bihus.info.

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький відреагував на це та направив запити до прокуратури та НАБУ для надання пояснень. Він стверджує, що матеріали, про які каже Береза, у 2017 році не були долучені до провадження, яке вже існує, та за їхнім фактом не відкрили нове провадження.

Водночас НАБУ стверджує, що отримало від прокуратури матеріали стосовно корупції в оборонці, але в них не було листування Гладковського і решти даних з розслідування журналістів Bihus.info.

Як писав “Вголос”, Гладковський-молодший заявив, що журналістське розслідування – це фейк і “злив”.

Напередодні Порошенко звільнив Гладковського-Свинарчука.

Стало відомо, що Гладковський постачав сумнівну сталь на Львівський бронетанковий завод.

В “Укроборонпромі” звинувачення про семикратне завищення цін на прилади до “Ан-26” назвали некоректними.

Гендиректор “Укроборонпрому” Павло Букін заперечив отримання будь-яких “відкатів” з угод 2016 року про ремонт казахських літаків.

ІА "Вголос": НОВИНИ