Монетизацію пільг потрібно було впроваджувати років десять тому. Таку точку зору Міністр соціальної політики  Андрій Рева висловив газеті „Урядовий кур’єр”.

„А як не зробили тоді, то потрібно зробити зараз, - каже Андрій Рева. - За приклад візьмемо пільги на проїзд. У Києві громадський транспорт просто розбитий. Бо пільги ми людям дали, а заплатити за них надавачам послуг забули. Або інший епізод. Пільговик, скажімо, чорнобилець, який має право на безкоштовний проїзд, у великому місті може користуватися ним щодня. А житель віддаленого села — може, раз на рік, коли вирішить відвідати родичів десь в Україні. Тому, вважаю, справедливо буде замість умовної пільги надати людям однакові суми грошей. А на що вони їх зрештою витратять: на продукти, ліки чи відпочинок — вирішать самі. Саме так буде справедливо. І чим заможнішою з часом ставатиме держава, тим більшими будуть ці компенсації. Так, буде і чимало незадоволених, які знайдуть, до чого прискіпатися. Але впевнений: коли це зробимо, транспорт почне розвиватися, і люди це побачать та відчують”.

Питання монетизації пільг підіймається з року в рік. Як Урядом, так і експертним середовищем. Останні вважають, що виділяти гроші пільговику - це більш ефективний підхід. Власне, "монетизація" означає  процес перетворення  зобов’язань держави на кошти для пільговика.

ІА "Вголос": НОВИНИ