Участь в зустрічі, присвяченій реалізації Угоди про Малий прикордонний рух між Польщею та Україною взяли представники посольства України у Варшаві; керівництва Консульського департаменту МЗС Республіки Польща; генерального Консульства України в Любліні; представництво МЗС України у Львові; Штабу Надбужанського та Бєщадського відділів Прикордонної Служби РП; Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України; митних установ з Польщі та України; воєводських рад Підкарпатського та Люблінського Воєводств; Маршалковських рад Підкарпатського та Люблінського Воєводств; керівництво обласних державних адміністрацій Львівської та Закарпатської областей; обласних рад Львівської та Закарпатської областей; міської влади Львова і Перемишля.

Генеральний Консул Республіки Польщі у Львові Ярослав Дрозд у своїй промові зазначив, що «склад сьогоднішньої зустрічі показує важливість та інтенсивність співпраці України та Польщі в рамках малого прикордонного руху».

Надзвичайний та Повноважний Посол України у Республіці Польща Маркіян Мальський додав, що Угода про малий прикордонний рух показала, що відкривати український кордон «добре, безпечно та ефективно і, що в центрально-східній Європі працює тандем братніх слов’янських народів».

Перший заступник голова Львівської обласної ради Петро Колодій наголосив, що співпраця України та республіки Польща в рамках Угоди про малий прикордонний рух «покаже Брюсселю, що Україна може займати достойне місце в Європі».

Нагадаємо, Угода про малий прикордонний рух між Польщею та Україною вступила в дію 1 липня 2009 року. угода визначає територію на відстані 30 кілометрів від україно-польського кордону, мешканці котрої зможуть на пільгових умовах перетинати кордон країни. До даної зони входить біля 1500 населених пунктів, де проживає близько 1,5 млн. громадян. Мешканці цією території отримуватимуть спеціальну карту, терміном на два роки, з якою вони зможуть безперешкодно перетинати кордон. Якщо у громадянина не виявлено протягом двох років жодних порушень, він матиме змогу отримати таку ж карту повторно, але терміном на 5 років. Для отримання дозволу потрібно лише два документи: паспорт громадянина України та довідка з місця проживання.

ІА "Вголос": НОВИНИ