Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Зокрема, санкції, накладені через агресію Росії на сході України, мають зберігатися, доки не буде досягнене вирішення конфлікту, передбачене мінськими домовленостями, що мають бути виконані повністю, заявив він після зустрічі з керівниками Норвегії, Швеції, Фінляндії, Ісландії й Данії.

«Ми єдині в нашому занепокоєнні щодо дедалі агресивнішої військової присутності і поведінки Росії в балтійському й північноєвропейському регіонах. Ми будемо зберігати діалог і шукати співпраці з Росією, але ми також хочемо бути впевнені в тому, що ми готові до всього й сильні, і ми хочемо заохотити Росію утримувати її військову діяльність у повній відповідності до її міжнародних зобов’язань», – сказав Обама.

Іще один із учасників саміту, прем’єр-міністр Швеції Стефан Левен теж наголосив: «У часи, коли засадничі правила, норми й міжнародні стандарти ставляться під сумнів, ми стоїмо пліч-о-пліч на їхній захист. Ми ніколи не визнаємо незаконної анексії Криму і не приймемо російської агресії проти України».

Учасники саміту у спільній заяві на його завершення висловили занепокоєння діями Росії в балтійському регіоні, зокрема, з ядерною зброєю, проведенням неоголошених навчань чи провокаційними діями російської військової авіації і флоту.

Сполучені Штати Америки є одним із головних союзників України в її протистоянні агресії Росії, спершу у Криму, а потім на сході України і в координації з Європейським союзом і країнами «Групи семи» запровадили щодо Москви низку санкцій через цю агресію. При цьому умовами зняття санкцій, накладених через втручання на частині Донбасу, називають повне виконання Росією і підтримуваними нею сепаратистами кількох пакетів угод, відомих разом як мінські домовленості, а санкцій, накладених через окупацію українського Криму, – деокупацію півострова. Водночас на Заході вимагають від України реформ.

ІА "Вголос": НОВИНИ