Таку оцінку підтвердили два американські генерали під час слухання в четвер у комітеті Сенату США з питань збройних сил, повідомляє власний кореспондент «Укрінформу». 

«Голово, я повністю погоджуюся»,  відповів генерал Куртіс Скапаротті на запитання голови комітету, сенатора Маккейна, чи згоден він із визначенням, що Росія зараз є найбільшою загрозою для Америки.

Генерал Скапаротті зробив цю заяву під час слухань щодо призначення його на посаду голови командування США в Європі та головнокомандувача силами НАТО в Європі. Він також висловив переконання, що Штати мають і надалі підтримувати Україну на тлі її протистояння російській агресії.

«Я вважаю, що ми повинні продовжувати як підтримку (у вигляді навчань з українськими силами), так і надання допомоги відповідно до визначення потреб для захисту цієї країни, її суверенітету й територіальної цілісності», зазначив Скапаротті.

Крім того, зауважив генерал, потрібно «продовжувати розбудовувати можливості партнерства» з Україною.

Генерал Лорі Робінсон, яка також виступила на слуханнях як номінант на посаду командувача Північного командування США, погодилася з визначенням щодо загрози з боку Росії.

«Як ми говорили, і як сказав генерал Скапарротті, Росія є найбільшою загрозою, яку ми маємо зараз», констатувала представниця військового командування США. Водночас в один ряд з цією загрозою вона поставила занепокоєння у зв'язку з насильницьким екстремізмом, які також є актуальними для Сполучених Штатів.

У лютому Пентагон США вніс Росію до п'яти своїх основних загроз на рівні з «Ісламською державною», КНДР, Китаєм та Іраном. 

Також у НАТО заявили, що російські підводні човни зараз так само активні в Північній Атлантиці, як за часів «холодної війни» або навіть перевершують той рівень. 

Через дії Росії США планують значно збільшити видатки на розширення присутності НАТО в Європі.

Нагадаємо, військові кораблі й літаки Росії з початком конфлікту в Україні та загостренням стосунків між Заходом і РФ усе частіше фіксують поблизу повітряних та морських кордонів Балтії.

Зокрема, у НАТО нарахували 250 перехоплень російських військових літаків в Європі за останні півроку.

Протягом останніх років росіяни намагалися випробувати протиповітряну безпеку й поблизу інших країн. Так, у липні цього року бомбардувальники РФ наблизилися на небезпечну відстань до берегів Аляски та Каліфорнії.
Про рекордну активність російської авіації також заявляла Японія.

 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ