Доктор Єль Коен, директор Центру слухових наук у Медичній школі Університету Пенсільванії, підтверджує, що ваша мова, записана на аудіоносій, демонструє те, як насправді звучить ваш голос, передають «Подробности» з посиланням на «Live Science».

Винуватцями розбіжності в сприйнятті є три маленькі слухові кісточки, розташовані в середньому вусі. Вони відіграють ключову роль в обробці звуків: молоточок, ковадло і стремечко передають звукові коливання з зовнішнього вуха у внутрішнє, одночасно посилюючи їх. Далі з внутрішнього вуха шум потрапляє до равлика, де перетворюється в електричну енергію, яка доставляє усі сприйняті вами дані клітинам вашого мозку. Таким чином звук зазнає складну обробку, перш ніж ви усвідомлюєте те, що чуєте.

Мозок проробляє грандіозну роботу по фільтрації та інтерпретації звуку. Обробка акустичної інформації за допомогою вібрації слухових кісточок називається кістковою провідністю вуха, а обробка звукових хвиль в зовнішньому слуховому проході – повітряною провідністю. Кожен раз, коли ми говоримо вголос, наш мозок приймає обидва типи обробленої інформації.

При цьому наш власний голос завжди звучить голосніше (через близьке розташування мовного і слухового апаратів) і кісточки вібрують інтенсивніше. У підсумку процес сприйняття акустичних даних «змішує» звук, змушуючи нас невірно сприймати власний голос, ніби він звучить нижче, ніж є насправді. З цієї причини деяким людям, тим, хто чує себе в запису, здається, що вони занадто пискляві.

«Уявіть, що протягом півроку у вас не було дзеркала, ви не мали уявлення про свій зовнішній вигляд і до того ж розтовстіли. І раптом перед вами поставили дзеркало: ви будете в шоці. Те ж саме з голосом», – пояснив Коен.

Негативна реакція на відкриту правду пояснюється теж досить просто: ми часто думаємо, що знаємо про себе все, і засмучуємося, з'ясувавши, що помилялися. Але все не так погано: дослідження показують, що люди, які чують свій голос з боку в режимі реального часу (наприклад, вимовляючи що-небудь в мікрофон), здатні навмисно змінювати тембр.

Розуміння того, як ви звучите, може допомогти вам змінювати тональність вашої мови в залежності від ситуації і оточення, прибрати акцент, або додати його, або уповільнити швидкість мовлення. Але дещо в голосі навряд чи зміниться – це ритм, який супроводжує відрізки мовлення і відповідає за її мелодійність. Він залежить від середовища і виховання, і, як правило, їм дуже складно маніпулювати.

ІА "Вголос": НОВИНИ